LPG - montáže a zkušenosti sem...

Motor, převodovka ...
Moderátor:miki21
Odpovědět
Uživatelský avatar
akumulator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od akumulator » 26.10.2007 18:15

Jojo, je to spravne... TA krasavice, TA Olomouc :lol: Olomoucaci jsou haklivi na to dyz nekdo rekne ten Olomouc, takze pochvala! Jinac FedorAuto je v Prostejove... cca 15km od Olomouce. Je to hned na dalnici od Brna...

Nezkousel ses divat jak mas v motoru uchycenou tu listu se vstrikovacema? Ja ji mam na takovym kovovym vinglu, ani se nehne. Je mozne ze ji neuchytili poradne a pri studenym motoru klepe o hlavu?

Jinac ve chvili prepnuti na plyn, jel-li to zrovna na volnobehu, tak taky pozoruju chvilkovy pokles otacek, ale tak na cca pul vteriny, pak hned vse v normalu. Myslim ze tohle chovani je bezne...

Jinac pevne verim, ze serizeni by melo pomoci. To ze motor ma tendence chcipat muze byt jak prilis chudou, tak prilis nasycenou smesi co de do valcu. Tohle znam este z Feliny... Mechanik mi taky prisytil smes, bo sem pry mel vycvachtanou membranu a chipalo mi to. Taxem si to o par otacek musel vratit doma sam. Tam se to ale stelovalo mechanicky, takze clovek si do toho mohl hrabnout bez mechanika...
Ford Focus kombi 1.6 16V ZETEC SE, 2002, tmave modra metaliza, LPG Landi Renzo Omegas + FlashLube, zimni: Goodyear Ultra Grip 7+; 185/65 R 14 86 T, letni: Michelin Energy E3A; 195/60 R 15 88 H

Uživatelský avatar
akumulator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od akumulator » 26.10.2007 18:20

Jinac "doladeni" mam take v cene instalace pro pripad ze by byl nejaky problem ci nespokojenost se spotrebou. Udajne po 1tis km...
Ford Focus kombi 1.6 16V ZETEC SE, 2002, tmave modra metaliza, LPG Landi Renzo Omegas + FlashLube, zimni: Goodyear Ultra Grip 7+; 185/65 R 14 86 T, letni: Michelin Energy E3A; 195/60 R 15 88 H

Uživatelský avatar
Zdenekold
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morava

Příspěvek od Zdenekold » 27.10.2007 21:24

Díky za tuto diskuzi. :)
Ač sám dlouholetý plynař, tak u nového Fordu svádím zatím těžký souboj, zda po skončení záruky LPG namontovat nebo ne. Dost mě postrašily informace o těch ventilech. :cry: O Flashlube jsem byl rozhodnutý od okamžiku, kdy se objevilo Subaru s LPG na našem trhu a má to namotováno - tudíž si říkám že to asi nějaký důvod mít bude. Samozřejmě jsem taky zjistil, jak chlapci u nás tu náhradní náplň předražují.
Na Feldě mám najeto na LPG 150tkm, s plynem jsem od té doby ještě nic nedělal, jediný problém byl s palivovým čerpadlem, ale to je mimo zdejší diskuzi.
Jinak doporučuji si zakoupit ultrazvukovou čističku (nejlevnější stála před rokem asi 2500) a jednou za čas (třeba 1x za 30tkm) si vyčistit vstřikovače. Proč to píši? Protože když vám začne blbnout benzínová cesta (stačí vzít někde sajrajt benzín), tak vlastně na vině mohou být 3 věci: vlastní čerpadlo, palivový filtr nebo vstřikovače. A pokud se v tom neorientujete, tak mechanik má snahu vám to vnutit, jenže jsem zjistil, že za to chtějí přes 3000,- s DPH. Takže když jsem zjistil, že benzín jede jakoby na 3 válce a plyn je poho, tak jsem si ji půjčil, známý mechanik mi vymontoval za půl sta vstřikovače, nechal jsem je půl hoďky probublat a bylo OK. Cenová úspora je evidentní. Borec, když to viděl, tak si ji chce sám pro sebe a známé koupit.
Mám na rozhodování rok, tak věřím, že za tu dobu přidáte Vaše další zkušenosti.
On: Ford Focus Combi III 1.6 TI-VCT 74kW 2012
Ona: Ford C-Max 1.5 Ecoboost 110 kW 2019

Uživatelský avatar
akumulator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od akumulator » 27.10.2007 21:42

Cao! Mam tu samou zkusenost s Felinou a LPG... Proste jsem jen jezdil a jezdil. Dokonce za celych 170 tis jsem ani nevymenil membranu na reduktoru, jen jsem vzdy profoukl filtr LPG. Tot vse. Proste parada. Proto jsem u Focuse ani o jine variante nepremyslel...

S benzinovym cerpadlem taky musim potvrdit. Na Feline mi taky odeslo. Bohuzel je to delane tak, ze bezi i celou dobu, co se jede na plyn - tedy uplne zbytecne. A nejvetsi moje chyba byla to, ze jsem vzdy vozil jen min. mnozstvi benzinu na dojeti - abych netahal zbytecnou zatez. To se ale vymstilo zadrenym cerpadlem. Benzinove cerpadlo je chlazene pouze benzinem. Je-li v nadrzi min jak ctvrtina, tak neni dostatecne chlazene a nevydrzi... Takze i u Fika doporucuju vozit benzinu radeji vice... Taky jsem uvazoval o vypinaci na cerpadlo, ale asi to nebude uplne bezpecne, takze zatim asi ne...

Jinac diky za tip s tema vstrikovacema benzinu. Je mozne ze to same cisteni udela i ten mechanik co si pak nauctuje tech 3000 s DPH a ma vydelano ;-)
Ford Focus kombi 1.6 16V ZETEC SE, 2002, tmave modra metaliza, LPG Landi Renzo Omegas + FlashLube, zimni: Goodyear Ultra Grip 7+; 185/65 R 14 86 T, letni: Michelin Energy E3A; 195/60 R 15 88 H

Uživatelský avatar
Zdenekold
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morava

Příspěvek od Zdenekold » 27.10.2007 22:19

Pokud to budu dělat, tak u stejné firmy jako Ty a stejný systém. Doufám, že za ten rok by mohla cena spadnout ještě o nějakou korunu. :D
S tím čištěním vstřiků: já jsem byl reklamovat opravu čerpadla BA, bohužel jsem přistoupil na výměnu pouze motorku, takže nakonec jsem i s prací zaplatil asi 65% ceny nového čerpadla (které bych si vyměnil sám) a začalo to zase blbnout. A borec, že asi bude potřeba vyčistit vstřikovače a prý za 500,- . Říkám dobrý, to za to stojí. Jenže to bylo 500 za jeden a bez DPH. :twisted: To jsem zjistil až při placení. A včera mi můj mechanik říkal, že je to už zase dražší a proto se zajímal, kde se to dá koupit.

Jenom pro informaci: nevíte někdo kolik stojí na FoFo palivové čerpadlo?

Uživatelský avatar
akumulator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od akumulator » 27.10.2007 23:04

Pouzite se da sehnat kolem dvou-trech tisic. Vrakace vetsinou prodavaj za polovicni ceny, origo nove odhaduju kolem sesti, ale mozna se pletu...

Osobne bych asi zkusil radeji nejaky novy neorigo dil, trebas z http://www.itsparts.estranky.cz. Tam fungl novy na 1.6 vyjde na 1900kc, coz je za hubicku...
Ford Focus kombi 1.6 16V ZETEC SE, 2002, tmave modra metaliza, LPG Landi Renzo Omegas + FlashLube, zimni: Goodyear Ultra Grip 7+; 185/65 R 14 86 T, letni: Michelin Energy E3A; 195/60 R 15 88 H

Uživatelský avatar
Vankart
Nováček
Nováček
Příspěvky: 127
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vankart » 28.10.2007 09:21

Ohledně BA čerpadla mám také své skušenosti.Jak popisuje Zdenekold,jelo mi to na BA hůř než na LPG.Šel jsem po tom,první šli na řadu vstřiky,kde mi je za litr u Fedora pročistili a zkalibrovali na ultrazvuku což je si myslím za hubičku.Byli v pořádku.Vzhledem k tomu,že auto bylo po garančce,ktera měla obsahovat i výměnu palivového filtru jsem filtr vyloučil a zaměřil se na čerpadlo.To bylo také v cajku a tak nezbívalo,než zkontrolovat pal.liltr.A světe div se bylo to tím,páč ho jaxi v servisu zapoměli vyměnit :o .Po výměně vše OK.Tankuju jen Shell VPower a jednout týdně jezdím pouze na BA jako prevence,aby BA systém "nezlenivěl"Tankuju vždy půl nádrže a dontankovávám vždy po prvním rosvícení "hladového oka".
Ford Focus 1.6 16V ZETEC SE,Hatchback,r.v. 2001 Deep Blue,LPG Tartarini,FlashLube
Obrázek

Uživatelský avatar
akumulator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od akumulator » 28.10.2007 10:50

Jo Zdenku, pises ze mas combi 2006 - pocitam ze uz asi ten novy, mam pravdu? Jak velky je tam prolis na rezervu? Ja myslel, ze u novyho Fofo je jen na tenkou dojezdovku, takze nadrz co mame my tam nevleze :idea:

Jaky mas rozmery te diry v kurfu na rezervni pneu? (sirka, hloubka)... :?:
Ford Focus kombi 1.6 16V ZETEC SE, 2002, tmave modra metaliza, LPG Landi Renzo Omegas + FlashLube, zimni: Goodyear Ultra Grip 7+; 185/65 R 14 86 T, letni: Michelin Energy E3A; 195/60 R 15 88 H

Uživatelský avatar
foki
Admin
Admin
Příspěvky: 19273
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od foki » 28.10.2007 10:55

akumulator píše:Pouzite se da sehnat kolem dvou-trech tisic. Vrakace vetsinou prodavaj za polovicni ceny, origo nove odhaduju kolem sesti, ale mozna se pletu...

Osobne bych asi zkusil radeji nejaky novy neorigo dil, trebas z http://www.itsparts.estranky.cz. Tam fungl novy na 1.6 vyjde na 1900kc, coz je za hubicku...
jde o to ale jak vypada , v patek jsem menil palivovy filtr na 1,6 , koupil jsem ho ve fordu a pani se zdalo 530k moc ze jeji znamej ma slevu u nas v jedne firme , tak jsem tam jel a meli pro me pripraveny valec cca 8cm prumer a 4cm dlouhy , ( origo je cca 4,5 cm prumer a asi 12cm delka ) . kdyz jsem mu oznamil ze to tam nejde tak mi ukazoval ze je predepsanej na focuse stal 310kc a kdyz pak nasel to co tam by melo byt podle rozmeru tak tro byl bosch a stal asi 510kc . tak jsem jim podekoval za cas a ochotu a jel domu montovat , samozrejme ze ten nemely skladem ,
Odpovědi lehké - 100,- Kč
Odpovědi, při kterých
se musí myslet - 240,- Kč
Vážné odpovědi - 340,- Kč
Odpovědi na hloupé
a zbytečné otázky - 400,- Kč
specialní sazba :
otázka, na kterou jsem už dříve odpověděl - 500 Kč

Uživatelský avatar
Zdenekold
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morava

Příspěvek od Zdenekold » 29.10.2007 14:32

To akumulator: dostal jsem k tomu sice tenkou rezervu, ale díra je na klasickou pneumatiku. Protože jsem jel na dovolenou až na samý jih Itálie, tak jsem nechtěl riskovat, že někde v noci pojedu 80km/hod po dálnici, a koupil jsem klasickou 195/15 a ta se mi tam vleze, takže předpokládám, že tam půjde i nádrž LPG. Pokud budeš chtít předsné rozměry, tak se ozvi SZ.
On: Ford Focus Combi III 1.6 TI-VCT 74kW 2012
Ona: Ford C-Max 1.5 Ecoboost 110 kW 2019

Uživatelský avatar
hanyz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Hrádek, okr. F-M

Příspěvek od hanyz » 30.10.2007 20:21

kolik kdo má prosím najeto stím přístřikem oleje z kapsle, flashlube. díky.
Focus combi Ghia 1,6 r.2000, LPG Landi-Renzo

Uživatelský avatar
kyblic3k
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyblic3k » 31.10.2007 08:50

Zdar chlopi,

tak posledni info ohledne meho stribrneho srsane je celkem uspokojive. Vcera jsem to dovezl na "prohlidku" s tim, ze jsem na typa nasypal hned v uvodu vsechno co me trapi. Musim priznat, ze ackoliv se vyjadroval vicemene stylem "to nevim cim by to mohlo byt, ale podivam se na to", tak nakonec to dopadlo docela dobre.

Klepani pri startu motoru zmizelo - udajne uvolneny kryt filtru, ale tomu se mi moc nechce verit a kdyz, tak to uvolnili oni pri instalaci...
Otacky na volnobeh - idealni to sice neni, resilo se to i tady na forech ze to lidem lita, ale uz to aspon nema tendence chcipat... udajne vycistil skrtici klapku a byla tam skripla jedna hadicka, tak pry to bylo ono...
Plyn jsem za posledni tyden v aute taky necitil, tak snad ok a vsechno si sedlo.
Navic pozitivum je, ze mi to prijde, ze po poslednim zasahu auto lip jede a je min hlucne nez byvalo.

Tak snad ted nadchazi doba prijemneho uzivani a sporiveho spokojeneho jezdeni ;-).

Taky jsem s typkem resil umisteni nadrzky FlashLube, ale nakonec to nechal tam kde to mam, ponevadz udajne nenasel lepsi umisteni s tim, ze tam na to nikde ani neni misto... tak nevim, asi to vyresim tak, ze si udelam jeden vikend nekde v garazi a predelam si to sam...

Btw, jak jste rikali ze to mate umistene jinde, muzete hodit foto? Pro inspiraci ;-).

Toz jeste jednou vsem dik za reakce a podporu ;-)
stříbrný sršáň FoFo 1999, 1.6 16V, kombi
LPG AG Autogas Systems + FlashLube

Uživatelský avatar
kyblic3k
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kyblic3k » 31.10.2007 08:52

hanyz píše:kolik kdo má prosím najeto stím přístřikem oleje z kapsle, flashlube. díky.
Zdar,

najeto od instalace mam cca 2000 km a zmizela mi asi tretina pullitrove banky. Takze bych tipoval tak 6-7 tis. na pullitr. Mozna kdyz se upravi davkovani (nekdo tu tusim psal 5-10 kapek za minutu), bude to krapet vic...
stříbrný sršáň FoFo 1999, 1.6 16V, kombi
LPG AG Autogas Systems + FlashLube

Uživatelský avatar
akumulator
Nováček
Nováček
Příspěvky: 185
Registrován: 02.02.2008 03:18

Příspěvek od akumulator » 31.10.2007 11:59

Tak to jsou dobre zpravy... Co spotreba? Ustalila se ti na nejake rozumne hodnote? (pripadne dopis na jakych pneu a kde - mesto/okresky/dalnice + rychlosti). Dikes...
Ford Focus kombi 1.6 16V ZETEC SE, 2002, tmave modra metaliza, LPG Landi Renzo Omegas + FlashLube, zimni: Goodyear Ultra Grip 7+; 185/65 R 14 86 T, letni: Michelin Energy E3A; 195/60 R 15 88 H

Uživatelský avatar
Vankart
Nováček
Nováček
Příspěvky: 127
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vankart » 31.10.2007 12:43

To kyblic3k:Stahni si FlashLube na max.5 kapek za min.Všeho moc škodí.
Ford Focus 1.6 16V ZETEC SE,Hatchback,r.v. 2001 Deep Blue,LPG Tartarini,FlashLube
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Motor“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů