Volant se nevrací - náprava či posilovač

Odpovědět
dense
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 04.12.2011 21:06
Bydliště: Praha

Volant se nevrací - náprava či posilovač

Příspěvek od dense » 04.12.2011 21:36

Zdarec. Ze dne na den se mi přihodilo něco s řízením.
Dříve: volant působil stabilním dojmem, v rychlosti tuhý, a současně se dokonale vracel. Když jsem ho přitáhl na stranu a pak pustil, téměř vystřelil do rovné polohy, až jsem se zakymácel.
No, a najednou se stalo: volant jde tak 10° na každou stranu (zkrátka blízko vyrovnání) nepříjemně lehce - i na dálnici. No a hlavně se v tomto úhlu, téměř vůbec nevrací, když ho přitáhnu mírně na stranu v 50km/h a pustím, tak prostě zůstane a zatáčím.
Byl jsem v servise: servo soustava těsní, nic neuniká. Nechal jsem vyměnit kapalinu, byla úplně černá. Říkali, že vyčistili nějaké sítko, že tam byly nečistoty. Ale nic se nezlepšilo. Náprava - kontrola těsnosti - prej dobrý.
Tak prosím poraďte co dál? Je to nápravou? Geometrii zkusit? Je to servem? Je to něčím jiným? :nixw:
(Ford Focus II, 1.6 ben).
Focus MK4 mHev 1.0 114 kW MAN kombi

vfour
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22.08.2010 19:06

Re: Volant se nevrací - náprava či posilovač

Příspěvek od vfour » 11.06.2013 18:57

Momentálně řeším to samé na Fofo I kombi. Vyměnili jsme axiální ložiska (ty byly dost přidřené), ale nic se nezměnilo. Vše kolem řízení bylo rozebráno, skontrolováno a promazáno. S největší pravděpodobností je to přidřené ložisko v převodce řízení. Nevíte někdo, jestli se dají ložiska vyměnit, jestli je to rozebiratelné? Nebo se bude muset koupit celé řízení? Ještě podotýkám, že mně se volant nevrací skoro vůbec, ani když se otočí o půl otáčky. Dokonce to začalo i vrzat. A taky mi to udělalo zničeho nic, ze dne na den.

vfour
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22.08.2010 19:06

Re: Volant se nevrací - náprava či posilovač

Příspěvek od vfour » 19.02.2015 15:21

Vím, že je to už starší téma, ale prej to Fofa dělají. Sem tam. Repas řízení vyjde na necelých 5 tis. Já měl štěstí a sehnal komplet řízení z bouraného za 400kč.

Odpovědět

Zpět na „Focus - podvozek 2004 - 2011“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů