Klimatizace / topení

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Patula
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 13.09.2010 13:58
Bydliště: Teplice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Patula » 23.04.2013 13:44

Poradí mi někdo? Chtěl jsem vyzkoušet klimu , když se udělalo krásně. Venku 25 stupňů. Zapnu klimu, dám Lo a nic. Fouká teplo. Dám na AUTO a nic. Ani větrák se nerozeběhne. Jen při ručním zastavení výkonu větráku, zase fouká teplo. Klimu jsem doplňoval minulý rok. Díky za každý poznatek.
FORD MONDEO 2.0 TDCI Titanium 132 kW r.v. 2016, kombi, black

kupisj
Příspěvky: 1
Registrován: 17.08.2012 16:56
Bydliště: Plzeň

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od kupisj » 04.05.2013 13:41

Ahoj, mám na mondeu 2004 2.0i s auto. klimou problém. Byl jsem jí nechat doplnit, protože nefoukala, ale tam mi řekli, že chladivo tam je, ale že nespíná spojka na kompresoru. Ukázali mi to a skutečně při sepnutí klimy se spojka pohne jen kousek a nepřitlačí se k řemenici. Tak jsem na to v garáži koukal a řemenice včetně spojky je hodně orezlá. Pokud opatrně do spojky při zaplé klimě klepnu šroubovákem, tak se připne a běží, ale po dalším zapnutí se zase nesepne. Teď moje otázka...Dá se spojka demontovat s kompresoru, aniž by se musel kompresor sundavat? popř. máte nějakej postup?
Zkusil bych jí nejdřív zevnitř odrezit a zkusit zda to nepomůže a pak eventuelně koupit novou spojku...
Ford Mondeo MK3 2.0i 2005...

sedloň
Nováček
Nováček
Příspěvky: 26
Registrován: 30.04.2011 14:32
Bydliště: Plzeň

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od sedloň » 08.05.2013 07:42

spojka klimy jde rozebrat...resp. sundat řemenici(3-4 šrouby a stádnout...musíš sundat řemen a pro lepší manipulaci vyndat i kompresor....to ale znamená zajet k někomu, aby ti odsál chladivo....

Uživatelský avatar
wallace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 09.02.2013 17:55
Bydliště: Jižní Morava, Lednice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od wallace » 11.05.2013 07:36

Nevím, jestli jsem s dotazem ve správném fóru, ale snad ano. Byl jsem teď Fordíka trochu projet na Korsice, cca 4000 km a po přijetí domů sleduju následující věc: Když mám puštěný větrák na jedničku nebo i klímu (tím pádem větrák na 1. stupeň) a dojíždím na neutrál ke křižovatce, něco mi sepne v motorovém prostoru (takový cvaknutí) a lehce povyletí otáčky nad jeden tisíc, zároveň jakoby zavrní v motoru. A spíná mi to asi v 3 sec. intervalech dokud nezabrzdím úplně. Když mám zařazenou rychlost, tak to nedělá. Dělá to jen při zapnuté klimě nebo větráku na první stupeň v kombinaci s dobržďováním (nebo pomalou jízdou) na neutral (v koloně, před křižovatkou). Čím by to mohlo být? Díky za každou radu! :gott:
Ford focus, 1.6 16v 74kw, 2004

Uživatelský avatar
Fastr
Junior
Junior
Příspěvky: 240
Registrován: 15.02.2010 20:35
Bydliště: Zlín

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Fastr » 12.05.2013 15:30

A jede ti ventilátor v sahaře? Za jízdy se to stačí chladit, ale když jedeš pomalu tak se chladivo neuchladí a klima začne vypínat.
Mondeo III 2,0 TDCI 96kW 2005 Ghia combi, Durashift 5-tronic
Mondeo V 2,0 TDCI 132kW 2015 liftback

Uživatelský avatar
wallace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 09.02.2013 17:55
Bydliště: Jižní Morava, Lednice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od wallace » 17.05.2013 09:15

aha, to mě nenapadlo, mrknu. Ale ono, ten problém je i s vypnutou klimou. Prakticky jsem vypozoroval, že to spíná, jen když mám otočný volič na ofuku oken, a minimálně na prvním stupni. Pokud dám volič kamkoliv jinam (nohy, tělo), tak je vše ok, stejně tak, když mám větrák na nule. Jakmile dám volič na ofuk oken, zapnu ofuk na 1. stupeň nebo víc, začne při neutrálu a pomalejší jízdě, nejvíce si toho všimnu při dojezdu na onu křižovatku, při přibržďování. Zkrátka cvaknutí, lehké povyskočení otáček, zavrnění, a znova, cvak, otáčky, vrnění, až dokud zcela nezastavím. Když stojím, tak to nedělá. Nedělá to ani, když mám zařazenou rychlost. Samo to dělá i při zapnuté klímě, ale vzhledem k tomu, že to dělá i při vypnuté klímě, tak opravdu nevím. Co by mohlo mít vliv na ofuk oken? Co by to mohlo způsobovat. Předpokládám, že kdyby to bylo tím ventilátorem v sahaře, tak by to nemělo vliv právě na režim bez klimy. Ale mě to právě dělá i bez zapnuté klimy... prosím znalce o radu :gott:
Ford focus, 1.6 16v 74kw, 2004

Uživatelský avatar
wallace
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 09.02.2013 17:55
Bydliště: Jižní Morava, Lednice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od wallace » 28.05.2013 05:26

takže si sypu popel na hlavu :wallbash: a pro všechny ostatní, protože, jak jsem se dočetl, bylo to tu už někde probíráno. Pokud si koupíte focus mk I po FL, budete popojíždět v koloně nebo dobržďovat a budete mít zapnutou klímu nebo ofuk okna (rovněž spíná klímu!), a semtam vám sepne kompresor, tedy i při zapnutém ofuku a vypnuté klímě, je to prý zcela normální. Alespoň tak mi to bylo vysvětleno mechanikem, který komplet celou klímu projel, píchl ji na diagnostiku a všechno funguje jak má....sice je zvláštní, že klima spíná VŽDY s ofukem oken i při vypnuté klímě, ale okruh klímy a chladiče je propojený a u Fordu to zkrátka takto vymysleli, a prý to dělají i mnohé jiné značky. 8)
Ford focus, 1.6 16v 74kw, 2004

Uživatelský avatar
oscaar
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 783
Registrován: 18.10.2011 20:09
Bydliště: Zlín

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od oscaar » 05.07.2015 21:51

Zdravím, řeším záhadu na digiklimě u mondea MK3 před FL rv:2001 1.8 Duratec HE.
Teď když je teplíčko, klima chladí jen pokud je venku do 32 ° C. Jinak se nesepne kompresor ale ventylátor na chladiči se roztočí. A je jedno jestli na Auto nebo Manual,je nějaký test na digiklimu u mondea mk3 před FL :?: V úterý jdu kontrolovat stav chladiva v klimě..
Galaxy Trend-Business Edition 1.5 EcoBoost,118 kW, 2016, šedá metal. (Magnetic)
Transit Connect 1.8 TdCi 81 kw, r.v. 2010
Mondeo Sedan, r.v. 01, 1.8 Duratec HE, 81 Kw, Ghia, Silver

Focus kombi, r.v. 99, 1.8,85 kw, - prodáno

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od benobiker » 11.07.2015 21:35

Mám tu oříšek... Už se mi to stalo po druhé, tak píši... Jedu po městě, venku je 22 stupňů, motor je zahřátý na provozní teplotu, mám stáhlé okýnka, vyplej celej climatronic. Jedu za město, zatahuju okýnka, zapnu climatronik čistě jen na foukání vzduchu na 21 stupňů, bez klimy a fouká na mě horkej vzduch... Stáhnu teplotu úplně na LOW a pořád funí horkej vzduch... Dám topení naplno, pořád horkej.. vypnu/zapnu, stále horkej... Teplota chladící kapaliny je okolo 95 - 100 stupňu, test klimy nehlásí žádnou chybu, vypnu motor, po hodině přijdu k autu, že to projedu a najednou to funguje zase normálně... LOW chladí, opak topí... Kde je chybka? Na starej Fiestě mě podobná volovina taky trápila, tam byl v háji regulátor průtoku vody do radiátoru topení, kterej byl zaseklej v otevřenej poloze. Jak je to řešené u Mondea? Je tam též před radiátorem podobný regulátor? A kde radiátor, bo ten regulátor najdu? Předpokládám, že u Mondea musím rozebrat půlku palubovky...
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
pavel85
Nováček
Nováček
Příspěvky: 159
Registrován: 09.09.2012 22:05
Bydliště: Lichnov okr. Nový Jičín

Příspěvek od pavel85 » 11.07.2015 22:20

Měl jsem přesně opačný problém, i když jsem dal topení na plno, šel studený vzduch. Bylo to vadným panelem. U mk3 je vzduch míchaný kapkami které ovládají motorky.
Mondeo MK3 Kombi, 2.0 TDCi 96kW, r.v.2005
Mondeo MK3 Kombi, 2.0i 107kW, r.v.2001, GHIA - na prodej

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od benobiker » 11.07.2015 22:35

Takže radiátorem pořád proudí voda a akorát se odklápí průtok vzduchu klapkami mimo radiátor a přes radiátor??? Aha, tak mě tak napadá, začalo se tak dít po tom, co jsem do ventilace nastříkal nějakou čistící pěnu na klimatizaci, že by se ty klapky někde tou pěnou zalepily a nějak to blblo??? Jinak doplním, teď jsem se projel v autě a mám to jako ty... Jde pořád jen studenej vzduch, jakoby to vůbec nefoukalo přes radiátor, nebo by do něho netekla horká voda... Karta se obrátila..:-) Rozdělával tady někdo topení na Mondeu MK3? A opravdu se teplota vzduchu reguluje pouze klapkama a né regulátorem průtoku vody do radiátoru? Návod by se šiknul ;-)
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
oscaar
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 783
Registrován: 18.10.2011 20:09
Bydliště: Zlín

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od oscaar » 11.07.2015 23:48

To pochybuju, ta pěna se změní po chvíli na kapalinu co buď odteče spodem nebo přirozeně vyschne. Nechal jsem vyměnit náplň klimy a chybělo tam 60 g chladiva. Zatím to funguje ale ještě vyčistím chladič klimy, možná se okruh přehřal v tom horku a proto se nespínal kompresor ?!
Galaxy Trend-Business Edition 1.5 EcoBoost,118 kW, 2016, šedá metal. (Magnetic)
Transit Connect 1.8 TdCi 81 kw, r.v. 2010
Mondeo Sedan, r.v. 01, 1.8 Duratec HE, 81 Kw, Ghia, Silver

Focus kombi, r.v. 99, 1.8,85 kw, - prodáno

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od benobiker » 12.07.2015 10:05

Dobrá, pěnu vyloučím..:-) Ale já Klimu neřeším, ta funguje normálně, kompresor spíná, klima chladí... Je mi čistě o teplý/studený vzduch, momentálně tedy furt jen studený... Zasekl se podle mě regulátor radiátoru topení, nebo jak bylo zmíněno v příspěvku výše, regulace je řešena pouze klapkama, kdy jde vzduch přes radiátor, nebo mimo... Jestli někdo tento problém už řešil a poradí mi, budu rád, pač nevím, kde začít...:-) Jinak teď právě jdu rozdělávat sání, slyším rachocení klapek a jsem z toho nervózní, tak to shodím, kouknu, jak to vypadá a uvidím, co vyměním...
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Uživatelský avatar
oscaar
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 783
Registrován: 18.10.2011 20:09
Bydliště: Zlín

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od oscaar » 12.07.2015 12:27

oscaar píše: Nechal jsem vyměnit náplň klimy a chybělo tam 60 g chladiva. Zatím to funguje ale ještě vyčistím chladič klimy, možná se okruh přehřal v tom horku a proto se nespínal kompresor ?!
To jsem dopsal ohledně mého problému. U tebe bych to typoval na krokoví motorek klapky nebo čidlo teploty ale pokud je klapka nebo čidlo nefunkční. Mělo by to vyskočit při diagnostickém módu klimy.
Galaxy Trend-Business Edition 1.5 EcoBoost,118 kW, 2016, šedá metal. (Magnetic)
Transit Connect 1.8 TdCi 81 kw, r.v. 2010
Mondeo Sedan, r.v. 01, 1.8 Duratec HE, 81 Kw, Ghia, Silver

Focus kombi, r.v. 99, 1.8,85 kw, - prodáno

Uživatelský avatar
benobiker
Nováček
Nováček
Příspěvky: 92
Registrován: 12.07.2014 07:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od benobiker » 12.07.2015 12:51

Ok, pardon za vmichani se do konverzace.. :-)Takže na sání jsem se zazim vyprdnul, budu doufat, že u faceliftu k destrukci nedochází... To topení, šel jsem po hadicích, co jdou do radiátoru a obě jsou horké, ale fouká pouze vlažnej vzduch... Doufal jsem, že pod zapalovacím modulem, kde ústila jedna hadice se bude nachazet nějaký průtokový regulátor, ale bylo to jen místo u bloku motoru, kde jsou nějaké čidla, jedlo z nich bylo cidlo teploty, po odpojení rafička teploty chladící kapaliny padla na nulu a zapla se sahara... Takže by tam ten regulátor opravdu nebyl a neustále do radiátoru proudila voda a ta teplota vzduchu se opravdu regulovala jen nejakou klapkou někde pod palubovkou? Rozebíral to tam nekdy někdo? Nějaká fotečka bo návod by bodnul ;-)
Aktuální: Ford Mondeo 2.0 Duratec, 107kW, Liftback, r.v. 2005
Bylo: Ford Fiesta 1.3i, 44kW, 3dv, r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů