Pojisteni vozidla

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
C-Maxis
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1811
Registrován: 21.07.2009 20:39
Bydliště: Praha 9

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od C-Maxis » 08.04.2019 08:31

Pojistit si to můžete na "jakou chcete cenu". Ale pojistit to na cenu o 50% vyšší nepomůže, protože to při likvidaci nedostanete. Jinak ceny se berou z "různých" systémů pojišťoven. Nebo třeba i - podobné auto v AAA a zhruba 2.-3. cena odspodu. To u totálek. U oprav je situace trochu lepší. U nových aut (obecně do 3 let) se dá ten "propad" ceny pojistit (často se to jmenuje GAP). A je to pojištění rozdílu ceny mezí nákupem a aktuální časovou cenou. Není to tak drahé.
Ford Focus C-MAX, GHIA 1,6 TDCi 80kW DPF, 2007 pred FL Obrázek

Uživatelský avatar
TomBaa
Junior
Junior
Příspěvky: 217
Registrován: 28.06.2010 18:08
Bydliště: JmK

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od TomBaa » 10.05.2019 22:58

Chtěl bych se zeptat na zkušenost, vás co jste řešili plnění z hav.poj. Případ kdy je "neznámý viník", typicky škrábance, nabořené nárazníky někde na parkovišti (co přesáhne spoluúčast)..
Na pobočce mi řekli, že v takovém případě nafotit a volat polcii, kvůli zápisu. Bez něj prý pojištovna neuzná škodu. To fakt policajti jezdi kvůli tomuto, popř. musím na stanici...?
Jak jste řešili, vy co vás to bohužel potkalo?? díky
Focus mk.3 1,6 Ti_vct ; 2011 ; Panthera black
Focus mk. 1 1,6 Zetec ; 2003 ; Ink blue
Focus mk.1 Tddi ; 99 ; Panthera black

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od phofy » 11.05.2019 06:53

Kecaj, škodu ti uznaj, ale pujde to z havarijka a musis pocitat, ze dostanes malus (12-36mesicu) podle pojistovny... Kdyz zavolas policii, a nenajde se vinik, a skoda bude presahovat urcitou castku, tak to pujde z garancniho fondu čkp, a nebo je moznost ze to pujde z havarniho, ale budes mit ve skodny udalosti napsany vandalismus a tim padem neprijdes o bonus 8)

Uživatelský avatar
TomBaa
Junior
Junior
Příspěvky: 217
Registrován: 28.06.2010 18:08
Bydliště: JmK

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od TomBaa » 11.05.2019 22:31

phofy píše:Kecaj, škodu ti uznaj, ale pujde to z havarijka a musis pocitat, ze dostanes malus (12-36mesicu) podle pojistovny... Kdyz zavolas policii, a nenajde se vinik, a skoda bude presahovat urcitou castku, tak to pujde z garancniho fondu čkp, a nebo je moznost ze to pujde z havarniho, ale budes mit ve skodny udalosti napsany vandalismus a tim padem neprijdes o bonus 8)
První větu beru tak, že policii nevolám a uplatním plnění z havarijka, jako bych si škodu způsobil vlastně sám... přicházím o bonus.
Druhá možnost když volám PČR, tak mě zajímá zda vůbec jsou ochotni na místo dojet a sepisovat hlášení a nebo nafotit místo a pak zajet na šlužebnu PČR... jaká je praxe? O bonus tady nepřicházím..?
Focus mk.3 1,6 Ti_vct ; 2011 ; Panthera black
Focus mk. 1 1,6 Zetec ; 2003 ; Ink blue
Focus mk.1 Tddi ; 99 ; Panthera black

Uživatelský avatar
FLA
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1385
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovensko

Havarijní pojištění

Příspěvek od FLA » 11.05.2019 23:01

ked ich zavoláš su povinný prísť
ObrázekKuga 2.0 Tdci AWD Spirit X
predtým:
C-Max 1.6 85kW TDCi Titanium X
Focus Combi Ghia 2007 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Focus Combi Trend '99 1.8TDdi

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13029
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od miki21 » 11.05.2019 23:02

ale čekáš i pár hodin :mrgreen:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
FLA
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1385
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovensko

Havarijní pojištění

Příspěvek od FLA » 11.05.2019 23:51

no je to na tebe ide o bonus a peniaze :)
ObrázekKuga 2.0 Tdci AWD Spirit X
predtým:
C-Max 1.6 85kW TDCi Titanium X
Focus Combi Ghia 2007 1.6L Duratec-16V Ti-VCT
Focus Combi Trend '99 1.8TDdi

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od phofy » 12.05.2019 00:18

Na sluzebnu ani nemusis jezdit, rovnou to s tebou sepisou a vytisknou :wink: jinak je to tak jak si to napsal :wink:

Uživatelský avatar
phofy
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9395
Registrován: 23.07.2011 11:32
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od phofy » 12.05.2019 00:23

Jinak je lepsi takovyhle zkusenosti nemit :oops: a nedej boze resit neco ve spravni rizeni, celkove je tohle vsechno za trest a tahne se to dlouho :wallbash:
Hlavne to chce mit fakt dobrou pojistovnu a auto opravovat v jejich smluvnich servisech, tim eliminujes beprijemnosti ve stylu dokazovani ceny dilu atd...

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 20.04.2023 14:27

No mě dneska vytočilo .. i když to je asi silný slovo :oops: , spíš překvapilo, když dorazily nový platby pojistek za Pumu a ST, auta stárnou a pojistky rostou a letí nahoru :mrgreen:
Bonusy na maximu, víc už nejde, zákonný v tom dělá uplný prd .. ale ty komplet havarijka a skla a vše, to nějak podražuje :nixw:
Já vim, opice, banány a vůbec .. ale možná si to nechám přepočítat taky jinde než u Český.
Uvidim...
Jo a sranda je, že ty pojistky jsou skoro stejný, přitom Puma stála takovou větší půlku, výkon to má .. no míň než poloviční a vůbec je to divný :mrgreen:
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5328
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Stanley_vy » 20.04.2023 15:37

Já nechával předělávat Focuse v prosinci a Galaxy teď o června ze stejného důvodu - cena auta dolů a cena pojistky nahoru. Nakonec jsme po několika letech odešel od Generali k Allianz, kde jsem měl nejlepší nabídku přes partnera naší společnosti. Výsledek je, že na Focuse mám za třetinu původní ceny all risk havarijka pojištění které kryje vše krom mnou zaviněné nehody (tzn. vandalismu, živel, poškození zvířetem, skla). Na Galaxy jsem si polepšil o pár stovek, ale tam jsme měl původně jen POV, ale teď mám stejný rozsah, co na Focusu.

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13029
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od miki21 » 20.04.2023 16:26

Tak ono taky někdy stačí zajít na pobočku a naznačit jen, že jdeš od nich pryč. :mrgreen:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Stanley_vy
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 5328
Registrován: 06.03.2011 23:29
Bydliště: Vyškov

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Stanley_vy » 20.04.2023 16:30

Evidentně nestačí, protože na obě smlouvy mi bylo od poradce řečeno, že i s max bonusem a slevou, co dokáže poskytnout, se na tyto ceny nedostane. Nicméně hlavním impulsem pro změny bylo to navyšovaní.

Uživatelský avatar
miki21
Test driver
Test driver
Příspěvky: 13029
Registrován: 01.04.2009 18:21
Bydliště: Třinec

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od miki21 » 20.04.2023 17:18

Psal jsem někdy. :wink:
Pár let zpět mi na starouše taky zvýšili povinné. Zašel jsem na pobočku
( Generali) a najednou šlo připojistit okna, zavazadla a výsledná cena byla nižší než před tím. :nixw:
Fofo II 1,8 16v modrá combi
Funguje zde funkce HLEDAT Prosím,používejte ji před založením nového tématu.

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3669
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: co vas v posledni dobe vytocilo

Příspěvek od Sentik » 20.04.2023 17:26

Já to asi taky zkusim nechat přepočítat, byl jsem kdysi léta u Kooperativy ... pak už to bylo drahý, přešel jsem přes známýho k Český (dneska teda Generali) a bylo to o dost lepší ... od tý doby se mi to vlastně jen zvedá. Chápu, že servisní práce jdou nahoru, náhradní díly taky atd. atd., ale auto stárne, tak bych čekal, že se to dorovná... :nixw:

Musim teda říct, že pov. ručení neřešim vůbec, to mám parádní, u Pumy snad 2,6k, to mi přijde "zadarmo", ale ty havarijka jsou už dost vysoko.

Takže jo, asi to chce odhodit lenost, jít to se známým probrat a zjistit, jestli to jinde udělá rozdíl značnej a nebo minimální, kterej nebude mít smysl řešit....
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Mirec.K, robbert a 13 hostů