autosedačky pro děti

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Odpovědět
Uživatelský avatar
patekradek
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 183
Registrován: 16.02.2018 20:56
Bydliště: Žďár nad Sázavou

Re: autosedačky pro děti

Příspěvek od patekradek » 29.12.2019 16:47

Také přispějí svojí troškou do mlýna :-) (teď 4,5 mesice staré dítě)
několika týdenní bádání mě dovedlo k tomuto..
vajíčko Cybex aton5 (je dost těžká)
chycený pásem.... vájíčka jsou konstruována tak aby chránila dítě více integritou vajíčka nežli polohou v době nárazu(prostě dítě musi být hlavně dobře schované v samotném vajíčku, a pod sklopným madlem) plus zvolit vajíčko v bočním výklopným křidýlkem pro oddálení boční deformační zóny(hrozně bych u te své chtěl vidět praktycký test toho křidélka, nepřijde mi uplně fortelné)

britax romer safefix plus (Letní potah také chválím)
U klasických sedaček už je ochranou hlavně správná poloha při nárazu, tudíž ISOfix bych již vyžadoval.

A můžu říct, že ač se považuji za alespoň průměrně inteligentního človeka, tak tohle pro mě byla dost těžká písemka... prodrat se haldou reklamních informací k relevantním.

!!!!!hlavně uplně malý miminka nepoutat navlečený v kombinézách a podobně, pak ty pásy moc nepásají..
mondeo combi 11/2011 2.0 ecoboost 149kW
Ford FOCUS 2 combi 2008 1.6 benzin (mozna pul milionu kilometru a pořád je nezastavitelnej :D)

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

autosedačky pro děti

Příspěvek od Stastlivec » 29.12.2019 17:46

to plati i pro vetsi miminka :D

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: autosedačky pro děti

Příspěvek od jenikHK » 29.12.2019 17:54

to platí i pro dospělé :palec_nahoru:
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Gossip
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1116
Registrován: 11.12.2018 23:36

Re: autosedačky pro děti

Příspěvek od Gossip » 29.12.2019 20:13

mno my mame trojkobinaci kocarku kde uz vajicko bylo, takze tam sem to moc nehrotil.
To spis ted ta sedacka..

Hlavne my mame v planu jet do chorvatska v lete a vubec netusim jestli uz bude moc mit sedacku a nebo jeste vajicko tak aby mi tu cestu prezila. Potrebuji aby to prospala pres noc (doma normalne spi celou noc). Mno jeste to vybirani bude sranda :)
Jeniku jestli jsi z prahy bylo by mozne si u tebe ten safefix kdyztak zkusit ?:)

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: autosedačky pro děti

Příspěvek od jenikHK » 29.12.2019 20:39

No jasný, vyzkoušení není problém. Skoro bych doporučoval návštěvu u mne spojit ještě s prohlídkou ve Špuntíku v Radotíně a nebo ještě lépe Malvíku Hostivice. Ne že by tam měli vše na skladě a nebo byli úžasní (naopak si nás nikdo nevšímal, což se i hodilo), ale minimálně si to můžeš osahat a udělat si představu, když jsou různé sedačky vedle sebe a mají toho docela dost.
Já měl třeba předvybranout Cybex Pallas M-fix s pultíkem a naživo to dcerka vůbec nedala. Ten náš SafeFix má nakonec stejný sedák, jako King, kterou tam měli, takže už to šlo risknout s objednáním přes e-shop.
Termínově bych to nicméně nechal na leden, jsme teďka nakřápaný a tudíž jsem rád, že nemusím vylejzat. :?

S jakou sedačkou vyrazit na dlouhou cestu těžko soudit s takovým předstihem - naše děti vydržely ve vajíčku do 11, resp. 14 měsíců. Dokud se děcko pohodlně vejde, tak je vajíčko prostě bezpečnější už jen kvůli tomu, že je proti směru jízdy.
Naposledy upravil(a) jenikHK dne 29.12.2019 20:44, celkem upraveno 1 x.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Gossip
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 1116
Registrován: 11.12.2018 23:36

Re: autosedačky pro děti

Příspěvek od Gossip » 29.12.2019 20:44

Hale do bude tak jaro podle mě. Takže klid :palec_nahoru:
Mně to je takový proti srsti si to zkoušet v krámu, když ten člověk tam jde s tím že to pak levněji koupi online a prodavačkám je to taky jasný :D

Uživatelský avatar
jenikHK
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2970
Registrován: 10.03.2008 14:30
Bydliště: Praha

Re: autosedačky pro děti

Příspěvek od jenikHK » 29.12.2019 20:55

patekradek píše:Tvájíčka jsou konstruována tak aby chránila dítě více integritou vajíčka nežli polohou v době nárazu(prostě dítě musi být hlavně dobře schované v samotném vajíčku, a pod sklopným madlem) plus zvolit vajíčko v bočním výklopným křidýlkem pro oddálení boční deformační zóny(hrozně bych u te své chtěl vidět praktycký test toho křidélka, nepřijde mi uplně fortelné)
tak to úplně není - sice vajíčko vytváří jakousi schránku, která roznese zatížení, ale je hlavně o to, že dětské tělíčko je velmi křehké. Takže to, co dospělému ani nemusí ublížit nebo si odnese nanejvýš pár šrámů (třeba náraz při 30 km/h), tak pro novorozence může být smrtící.
Platí, že energii nárazu má pohltit deformační zóna auta a proto je výhodou co nejpevnější spojení s karoserií, tak, aby se impuls nárazu rozprostřel do zpomalení v co nejdelším čase.
Pokud bych to v úvaze přehnal - pokud by bylo děcko schované ve vajíčku, ale to připoutané gumovým pružným pásem, tak mu to, že bude schované, nijak nepomůže.

Ono výklopné křidélko má svůj význam - nemůže ani být příliš pevné. Jeho smysl je, aby při bočním nárazu změkčilo náraz obložení dvěří do skořepiny sedačky.
Ford C-Max 1.8i 16V, 2010, Titanium
Obrázek

Byl: Ford Focus 1.8 TDdi kombi, 1999, ghia
Byl: Ford Sierra 2.0i DOHC kombi, 1989, LX

Uživatelský avatar
Stastlivec
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1195
Registrován: 19.05.2016 12:40
Bydliště: Jesenice

autosedačky pro děti

Příspěvek od Stastlivec » 29.12.2019 20:57

slusny vyber je i v Detskem Dome v Libusi, kousek ode me :-)

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů