Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
Uživatelský avatar
Quickie
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7223
Registrován: 10.03.2008 21:18
Bydliště: Revúca, Trnava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Quickie » 04.09.2008 16:47

LOL... v tom summite sú tušim všetci "cez Košice" :D

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od vcedula » 05.09.2008 08:30

Dost dobra story :D . Ja som predpokladal, ze to nebude jednoduche a v mojom pripade az nemozne (mam auto uz skoro 1 1/2 roka). Ale ze sa ti to podarilo vybavit, tak to je snad maly zazrak. Asi sa tam naozaj nieco deje :D :D :D

Aj tak stale zastavam nazor, ze je to maximalna drzost ak ti niekto da do auta od vyroby poistky inej velkosti...
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
Dzefer
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1831
Registrován: 26.03.2008 15:42
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Dzefer » 05.09.2008 08:44

chlapik mi vlastne naznacil, ze mozem byt rad, ze mi tam vobec nieco dali, pretoze keby som si kupil skodu, nedostanem nic. Ze to je darcek od importera, preto to ani nie je original ford

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od vcedula » 05.09.2008 08:59

si robil prdel, nie ? Nepreroval som si to, ale zda sa mi, ze nahradne poistky su sucastou povinnej vybavy, nie ? No a auto som kupoval aj s povinnou vybavou, oni sa tym chvalili. Takze mi chceli tym povedat, ze mozem byt rad, ze sa tym chvalili ???

Boze, boze, kam ten svet speje .. :cry:
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od vcedula » 05.09.2008 09:06

Toto som nasiel o povinnej vybave:

Súčasťou povinnej výbavy osobného motorového vozidla podľa vyhlášky 578/2006 Z. z. sú od 1. novembra 2006:

- náhradné elektrické poistky, ak sa v elektrickej inštalácii používajú, minimálne po jednej z každého druhu
- náhradné vláknové žiarovky s výnimkou svetelných zdrojov s plynovou výbojkou, ak sa používajú v svetlometoch alebo svietidlách vozidla, a to po jednej žiarovke z každého druhu, používaného na vonkajšie osvetlenie vozidla a náradie, potrebné na ich výmenu s výnimkou zvláštneho výstražného svetla
- príručný zdvihák s nosnosťou, rovnajúcou sa aspoň zaťaženiu najviac zaťaženej nápravy alebo zdvíhanej časti vozidla (1)
- kľúč na matice alebo skrutky kolies (1)
- náhradné koleso s ráfikom a pneumatikou predpísaného druhu a rozmeru (1)
- bezpečnostný odev (vesta, overal, bunda, pláštenka)
- ťažná tyč alebo lano schváleného typu, určené na vlečenie vozidiel
- homologovaný prenosný výstražný trojuholník
- lekárnička

Pozn.: (1) - Nevzťahuje sa na autá, ktoré majú všetky kolesá vybavené pneumatikami s technológiou, umožňujúcou jazdu aj po defekte (napr. Run-flat), a vozidlá, vybavené prostriedkami na opravu poškodenej pneumatiky bez demontáže.
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
misoo
Test driver
Test driver
Příspěvky: 14839
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od misoo » 05.09.2008 09:09

od 1. novembra 2006... a co my so starymi crepmi pred tymto datumom ?? :D
asi sa na to vyserem a kupim si za par korun sadu nahr. poistiek... nechce sa mi s nimi handrkovat, aj ked nejaky mailik by som im napisal aby si nemysleli... :twisted:

Uživatelský avatar
Dzefer
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1831
Registrován: 26.03.2008 15:42
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Dzefer » 05.09.2008 11:08

vcedula píše:si robil prdel, nie ? Nepreroval som si to, ale zda sa mi, ze nahradne poistky su sucastou povinnej vybavy, nie ? No a auto som kupoval aj s povinnou vybavou, oni sa tym chvalili. Takze mi chceli tym povedat, ze mozem byt rad, ze sa tym chvalili ???

Boze, boze, kam ten svet speje .. :cry:
no je to sucastou povinnej vybavy, ale kupit si ju mas ty :? To, ze ti ju tam dali oni, je bonus. Aspon takto som to pochopil, ked mi hovoril to s tou skodovkou

Uživatelský avatar
vcedula
.
.
Příspěvky: 4065
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od vcedula » 05.09.2008 11:17

no hej, ja som si len spomenul, ze ako jedna z vyhod, preco si kupit Forda bolo aj to, ze davaju aj povinnu vybavu (teda za mojich cias). A este k tomu, neviem si predstavit, ze by predajca predaval auto bez povinnej vybavy, pretoze by si s nim nemohol oidst z predajne, porusil by si zakon. Co sa vlastne u Forda aj stalo, pretoze nemas povinnu vybavu podla zakona...

Ale necham to uz tak, len by mohol niekto este napisat na dvere predajne, ze "Pozor, dostavate auto aj s povinnou vybavou, ktora by ale kontrolou nepresla, tak bacha na fizlov" :? :? :?
Ford Focus II 2.5T Duratec ST 166kW/320 Nm Electric Orange
bol: Ford Focus II 2.0 Duratec 110 kW/194 Nm Panther Black + 60mm throttle body

Uživatelský avatar
Forfoc
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 771
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Forfoc » 05.09.2008 14:46

Když jsem v roce 2006 kupoval svého prvního Focuse, tak jsem ho už měl málem objednaný v Česku a tehdá se mě ten maník ptal zda tam budu chtít i povinnou výbavu. Prý jestli ano, budu muset připlatit 1500,-Kč. Koukal jsem na něho jak z jara. Nakonec jsem auto koupil v Bratislavě a povinnou výbavu jsem dostal zdarma. Sice s velkejma pojistkama, ale dostal. Sada pojistek malých stojí v prodejně s autopříslušenstvím 20,-Kč. Tak z toho neděljte až takovou vědu. Paka jsou ty co vyrábí či dodávají tuto sadu pro Focusy. U Focuse 2006 jsem měl na krabičce napsáno Focus/C-Max a výrobce jsem nezjistil. U Focuse 2008 jsem měl na krabičce se žárovkama a pojistkama napsáno Focus 2008, výrobce Valeo. V obou byly jen velké pojistky. Vina je tedy v první na výrobcích těchto sad.
Ford Focus Kombi Titanium-X 1.8 92kW Duratec HE , FL 2008, Silver Moondust
Měl jsem: Ford Focus 1.6 74kW r.2006 Aquarius Blue
ObrázekObrázek

Uživatelský avatar
Anndy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4963
Registrován: 10.08.2008 22:07
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Anndy » 16.09.2008 13:15

Moja skusenost je taka, ze proste treba mat vsetky druhy poistiek. Najlepsie z kazdej aspon 2ks. Ja som ani nepozeral co som dostal, proste nejaka skatulka. Sam som si dolozil asi 3 sacky poistiek, vymenil ziarovky, doplnil tlakomer, rukavice pracovne, vesty reflexne, baterku na svietenie, nieco malo naradia navyse a podobne (je pravda, ze som to len prelozil z minuleho auta) aby clovek nemusel byt nepripraveny. Najhorsie je nemat nejaku sprostost 100km od najblizsieho servisu a v tme.
Samozrejme je dobre nosit so sebou v aute manual k nemu.
Focus II kombi, facelift, r.v. 2008, 1.8 92kw Duratec, Titanium X Galéria
Obrázek

Uživatelský avatar
Jozef
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 912
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Trnava - SK

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Jozef » 03.10.2008 00:00

Jak som si to tu precital, musim sa aj ja pozriet, co mi to v Sumite dali. Podla toho co pisete, asi uz viem, co tam najdem. Este keby niekto dal typ, kde sa da vyhodne kupit cela sada, ale pouzitelna sada :D
Za par km musim na prvu garancku (sice este neviem kde), tak sa na to opytam ...
Ford Focus II TREND kombi 1,6 TDCi 66 kW, 2007, Moondust Silver

Obrázek

Uživatelský avatar
Anndy
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4963
Registrován: 10.08.2008 22:07
Bydliště: Bratislava

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od Anndy » 03.10.2008 09:28

Jozef. Ak chces len poistky - chod na hociaku lepsiu pumpu a tam si vyber mas balenia velkych, malych alebo kombinovanych. A odporucam vybrat si tak aby si mal z kazdych (ktore mas v aute) aspon 2ks. Moja skusenost.

ja mam v aute asi medzi 20 a 30 ks poistiek nahradnych. Je to male zmesti sa to vsade, tak isto aspon 4 ziarovky (h1/7, blinkre, etc...) nikdy nevies :D
Focus II kombi, facelift, r.v. 2008, 1.8 92kw Duratec, Titanium X Galéria
Obrázek

TripleJay
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4196
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Levice (SR)
Kontaktovat uživatele:

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od TripleJay » 06.12.2008 11:11

Riesim teraz nefunkcnost vyhrievania zadneho skla a chcel som ako prve skusit vymenit poistku (duplom preto, bo ked stlacim tlacitko na vyhrievanie, ozve sa spod priehradky spolujazdca take cuknutie). Tak si to pekne rozoberem, vyberem poistky z kufra, a cuduj sa svete, mam len take nejake vacsie (nieco medzi motorovou a interierovou), ale mala interierova 20A tam teda nie je ani jedna. Takze som vymenil velky prd :(
Auto je od Koisa, bude to nejaka "politika" importera ta krabicka so ziarovkami a poistkami :roll:

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12848
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Poistky - pre tych, co kupovali v Summit Motors BA

Příspěvek od stano. » 12.05.2022 20:56

Narazil som na tuto temu pri hladani niecoho ineho.
Za seba len poviem, ze ani po 11 rokoch sa v Summite nic nezmenilo.

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: dusanlulka, Stehnak, Vacil a 9 hostů