Denné svietenie - zadné svetlá

Odpovědět
Robo-ZA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 11.12.2011 20:38
Bydliště: Žilina

Denné svietenie - zadné svetlá

Příspěvek od Robo-ZA » 09.11.2023 08:32

Zdravím, mám krátko Focus ročník 2022. Myslel som si že mi ako denné svietenie svietia aj parkovačky vzadu. K tomuto omylu došlo, lebo keď vystúpim a odchádzam od auta tak ten zadok svieti.
Ráno odchádzam z domu za tmy a postupne sa rozvidnieva, tak dnes ma vytrúbilo a vyblikalo auto za mnou. Nechápal som prečo. Mám to nastavené na automatiku, chvíľku predtým som zapínal aj hmlovky. Potom som si všimol že mi nesvieti žiadne kontrolka svetiel.
Teraz pozerám internet a zistil som, že vraj na mojom aute by to malo byť možné zapnúť cez diagnostiku. Máte s tým niekto konkrétnu skúsenosť?
daytimerunningrear.png
Ford Focus IV, r.v. 2022, 1.0 Ecoboost 92kW mHEV
Focus Focus II, r.v. 2011, 1.6 Duratec 74 kW / 100 k

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: Denné svietenie - zadné svetlá

Příspěvek od Anduril » 09.11.2023 09:04

Jo, takhle to jde, ale minimalne u predFL byl pak problem, ze predni denni svetla svitila nekterym slabo (jako pri parkovacich svetlech) - ale prej snad zalezi na typu prednich svetel . Ja to nezkousel.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Robo-ZA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 11.12.2011 20:38
Bydliště: Žilina

Re: Denné svietenie - zadné svetlá

Příspěvek od Robo-ZA » 09.11.2023 10:15

Ďakujem za info. Mrzí ma, že to nejde normálne niekde v nastaveniach vozidla zapínať. Toľko všelijakých zbytočností sa tam dá nastaviť a takáto celkom užitočná funkcia je odignorovaná.
Asi sa opýtam v servise pri servisnej prehliadka. Nemám chuť s tým takto zanova ísť do nejakej garáže.

Priznám sa, že s tým autom zatiaľ celkom bojujeme, spolu so synom začínajúcim šoférom. Všetky tieto automatické funkcie fungujú inak aby by som si predstavoval. Automatické svetlá, stierače, tempomat... ešte aj tá klíma.
Ford Focus IV, r.v. 2022, 1.0 Ecoboost 92kW mHEV
Focus Focus II, r.v. 2011, 1.6 Duratec 74 kW / 100 k

Uživatelský avatar
Sentik
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3713
Registrován: 30.05.2018 13:00
Bydliště:

Re: Denné svietenie - zadné svetlá

Příspěvek od Sentik » 09.11.2023 13:16

Je to věc názoru .... já osobně jsem rád, že nesvítí zadní světla pořád, za každých okolností.
Jen je třeba myslet na to, že ta automatika je celkem necitlivá a přesně teď s rozjíždějícím se podzimem je to zrádný, člověk vyjede z garáže, auto svítí kompletně, ale po chvíli i v mlze zhasne, je třeba to prostě ručně zapnout a myslet na to.
Nevadí mi to, jen si to chce pamatovat.

Ale už jsme to tu řešili a nějakým jednoduchým způsobem přímo v nastavení chování auto to možný měnit není...
Wiki:
"Zahryovat, býti Zahryován" - náhodná a opakovaná bezdůvodná kontrola účastníka sil. provozu, kdy je příslušníkem PČR tento vyhodnocen jako živel podvratný, přičemž zpravidla jde o řidiče slušného, bezúhonného a předpisů dodržujícího

Robo-ZA
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 11.12.2011 20:38
Bydliště: Žilina

Re: Denné svietenie - zadné svetlá

Příspěvek od Robo-ZA » 09.11.2023 17:17

Dosť sa nad tým našpekulovali. Napríklad že tie svetlá sa rozvietia aj ak stierače stierajú neprerušovanie, alebo že sa vypnú diaľkové keď zapnem zadnú hmlovku a podobne. Ale zdá sa mi že najjednuduchšie bude ak ja budem normálne zapínať na stretávacie a túto automatiku preskočím. Ono si to žije svojim životom a ja furt neviem čo svieti alebo nesvieti.
Ford Focus IV, r.v. 2022, 1.0 Ecoboost 92kW mHEV
Focus Focus II, r.v. 2011, 1.6 Duratec 74 kW / 100 k

Uživatelský avatar
robbert
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1106
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Denné svietenie - zadné svetlá

Příspěvek od robbert » 10.11.2023 18:35

Nemám sice Focus, ale obecně.
Pro denním svícení podle zákona zadní světla nesvítí.
Automatika u Mondea i u Edge funguje dobře a nemám k ní výhrady.
Situace, kteranjw zde popsána vzniká tím, že senzor nerozlisi mlhu a světlo.
V těchto případech je potřeba opravdu ručně zapnout světla.
Ford Edge Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2018 Black Agate (bílá folie)
Ford Mondeo Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2016 Green Guard
Ford Kuga Titanium AWD, 2,0 TDCi r.v. 2011, White Frozen
Ford Mondeo Titanium, TDCi 103 kw, r.v. 2009 Black Panter - prodaný

Odpovědět

Zpět na „Focus - karoserie 2018 >“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů