problem pri tankovani

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
borbi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25.07.2008 21:02
Bydliště: presov

problem pri tankovani

Příspěvek od borbi » 25.07.2008 21:33

zdravim vsetkych stastlivcov co sedlaju focus.som tu novy.vlastnim foki 2007 1,8 TDCi 85 kw uz asi tri tyzdne.zatial je vsetko ok az najednu vec.pri tankovani ked strcim pistol do hrdla nafta hned speni a protitlakom ho vypina.načapujem len velmi pomaly co lezie dost na nervy ale hlavne ma zaujima ze co nie je v poriadku.v servise mi povedali ze na vine je pistol.ba dokonca aj na pumpe mi to potvrdili vraj treba pistolom pootocit.no nic sa nezmenilo.prosim o radu.ak tu uz tato tema bola tak sorry,ale som tu kratko.dik

Uživatelský avatar
_djproces
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1437
Registrován: 18.04.2008 00:05
Bydliště: POcity :) SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od _djproces » 25.07.2008 21:42

skus zmenit benzin pumpu :wink: alebo sofera :D ne ne. Srandujem. A kde si tankoval?
Obrázek
3.5.2004, 1,8TDCi 85kw, HatchBack, Moondust met., LED vzadu, Angel eyes vpredu, climatronic, PC, 4*airbag
old fofo
new fofo
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Parťák
Nováček
Nováček
Příspěvky: 111
Registrován: 05.02.2008 21:49
Bydliště: Teplice

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Parťák » 25.07.2008 22:23

Mně to dělá i na Shellce a na firemní čerpačce taky (s feldou a fablií benzín), když to pustím na plno, takže to bude spíš konstrukcí těch pistolí. Takže pistoli nezasouvám až na doraz, povytáhnu ji tak o 3-5 cm a je to v poho. :wink:
Ford Focus combi X-trend TDCi 85kW, Canada green, 2004
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
staroch
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1100
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od staroch » 25.07.2008 22:27

To mi dělalo na Fiatu uno. A mechanik co mi dělal servis mi říkal, že to auto má po nějaké brutální opravě nebo bouračce zkřivenou trubku od hrdla do nádrže. Nikdy nepřestalo a vždy za mnou byly na pumpě fronty. Snad to není tvůj případ. :cry:
FOFO TDDi 1,8 66kw 2001+facelift. fotoweb:https://www.foto-michalek.blog.cz

Obrázek
Život je jen krátký odraz měsíce na kapce vody padající ze zobáku letícího vodního ptáka.

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Ahmed » 26.07.2008 10:14

Tohle se mi stalo u stareho ff, kdyz jsem 2x v zivote tankoval na OMV. Jednou jsem tankoval asi 15 minut, podruhe jsem na to nemel nervy, vzal jsem za 150,- a odjel na Shellku, kde nafta nepeni :wink:
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

borbi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25.07.2008 21:02
Bydliště: presov

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od borbi » 26.07.2008 11:36

_djproces píše:skus zmenit benzin pumpu :wink: alebo sofera :D ne ne. Srandujem. A kde si tankoval?
takze tankoval som na omv potom tesco,v prahe tank&go(alebo daco take).kamos co ma tiez fokiho tankuje na MKM a tiez ten samy probl.zakazdym sa s nimi pohada straca uz nervy.asi este skusim shell.dufam ze to nie je koli havarke.ked som ho kupoval tak mi ho vo forde preklepli cez databazu a nema ziadne zaznamy o opravach.
foki jednaosemtedeceicko-stopätnásťkonísilver-MMVII

Uživatelský avatar
_djproces
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1437
Registrován: 18.04.2008 00:05
Bydliště: POcity :) SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od _djproces » 26.07.2008 18:13

ale pockaj ako vies ze je havarovany :?: To len tipujes ci vies :?: Vo Forde ti ho mohli preklepnut ako nehavarovany ale co z toho ked su aj neznackove servisy co ti spravia cokolvek - vies co mam namysli. Ja minule prisiel na Shellku na zel. stanicu natankovat plnu (bola prazdna nadrz uz). Zobral som pistol smaril dnu az na doraz a zacvakol ten "čudlik" aby mi to samo tankovalo. A ja sa s frajerkou cez okno rozpraval :) Ked mi to vyplo pri 45 :!: :!: :!: :!: :!: co neviem ako je mozne lebo vsade sa pise ze FoFo ma 55 litrovu nadrz, tak som este 2 litre mierne pricapoval az do hrdla. Ked som pocul ze uz asi je pri vrchu tak som tankovanie zastavil. No Aj tak som plnu nezobral lebo rucicka nebola uplne ale uplne nalavo ale na tej hrubej palicke. No to je jedno uz. Aj 47 litrov staci v nadrzi nie :?: :) No chcel som tym len povedat ze mne nepeni pistol takze nemam problem s tankovanim
Obrázek
3.5.2004, 1,8TDCi 85kw, HatchBack, Moondust met., LED vzadu, Angel eyes vpredu, climatronic, PC, 4*airbag
old fofo
new fofo
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Ahmed » 26.07.2008 20:26

_djproces: Ty mas naftaka? Pokud vim, tak se mluvi o nafte. Kdybys chtel natankovat na stojanu 55l, tak se obavam, ze by jsi k te pumpe asi nedojel :wink: :lol:
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Ahmed » 26.07.2008 20:29

borbi zkus nejakou cerpaci stanici, kde davaji do nafty prisady proti peneni, napr. Shell a kazda kvalitnejsi nafta by mela byt taky osetrena (Verva od Benziny, atd.).
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

Uživatelský avatar
_djproces
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1437
Registrován: 18.04.2008 00:05
Bydliště: POcity :) SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od _djproces » 26.07.2008 23:04

Ahmed píše:_djproces: Ty mas naftaka? Pokud vim, tak se mluvi o nafte. Kdybys chtel natankovat na stojanu 55l, tak se obavam, ze by jsi k te pumpe asi nedojel :wink: :lol:
soooooooory. ja len moj poznatok :) heh. A ako to myslis s tou nadrzou :?:
Obrázek
3.5.2004, 1,8TDCi 85kw, HatchBack, Moondust met., LED vzadu, Angel eyes vpredu, climatronic, PC, 4*airbag
old fofo
new fofo
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ahmed
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3751
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Ostrava

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Ahmed » 27.07.2008 20:17

_djproces: Logicky :wink: :mrgreen: Myslis si, ze kdyz mas nadrz 55l, tak se ti muze povest dojet k pumpe s 0,1l v nadrzi a natankovat 55l? :lol:
Obrázek
Ford Focus II Combi, Gold Collection 1,6 TDCi, 66kW, 22/08/2007, panther black
Obrázek
Byl: Ford Focus Combi 1,8 TDDi, 2001, panther black

borbi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25.07.2008 21:02
Bydliště: presov

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od borbi » 29.07.2008 13:22

_djproces píše:ale pockaj ako vies ze je havarovany :?: To len tipujes ci vies :?: Vo Forde ti ho mohli preklepnut ako nehavarovany ale co z toho ked su aj neznackove servisy co ti spravia cokolvek - vies co mam namysli. Ja minule prisiel na Shellku na zel. stanicu natankovat plnu (bola prazdna nadrz uz). Zobral som pistol smaril dnu az na doraz a zacvakol ten "čudlik" aby mi to samo tankovalo. A ja sa s frajerkou cez okno rozpraval :) Ked mi to vyplo pri 45 :!: :!: :!: :!: :!: co neviem ako je mozne lebo vsade sa pise ze FoFo ma 55 litrovu nadrz, tak som este 2 litre mierne pricapoval az do hrdla. Ked som pocul ze uz asi je pri vrchu tak som tankovanie zastavil. No Aj tak som plnu nezobral lebo rucicka nebola uplne ale uplne nalavo ale na tej hrubej palicke. No to je jedno uz. Aj 47 litrov staci v nadrzi nie :?: :) No chcel som tym len povedat ze mne nepeni pistol takze nemam problem s tankovanim
ono je to tak ze som ho kupil z bazaru a ten ho doviezol z belgicka(lizingovka,drazba).takze neviem ci bol robeny preto som ho daval preklepnut.ale vyzera ze je v pohode.pozerali na neho aj servisaci vo forde(mam tam nejaku znamost)a hovorili ze to je este nove auto a o hav. ani zmienka.klop,klop,klop.
foki jednaosemtedeceicko-stopätnásťkonísilver-MMVII

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od chmelko » 29.07.2008 13:25

Ahmed píše:_djproces: Logicky :wink: :mrgreen: Myslis si, ze kdyz mas nadrz 55l, tak se ti muze povest dojet k pumpe s 0,1l v nadrzi a natankovat 55l? :lol:
jo jo chceli by sme tankovat benzín a mat nadrže z F1 :lol:

borbi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25.07.2008 21:02
Bydliště: presov

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od borbi » 29.07.2008 13:29

Ahmed píše:borbi zkus nejakou cerpaci stanici, kde davaji do nafty prisady proti peneni, napr. Shell a kazda kvalitnejsi nafta by mela byt taky osetrena (Verva od Benziny, atd.).
ahmed myslis ze to moze byt penenim nafty?mne to skor pripada jak keby tam bola este jedna klapka alebo nejake sitko ktore je pekne zasrane.bud si to dam pozriet alebo to laparoskopicky pozriem sam.
foki jednaosemtedeceicko-stopätnásťkonísilver-MMVII

borbi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25.07.2008 21:02
Bydliště: presov

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od borbi » 29.07.2008 13:32

chmelko píše:
Ahmed píše:_djproces: Logicky :wink: :mrgreen: Myslis si, ze kdyz mas nadrz 55l, tak se ti muze povest dojet k pumpe s 0,1l v nadrzi a natankovat 55l? :lol:
jo jo chceli by sme tankovat benzín a mat nadrže z F1 :lol:
no ale uz napr viem ze mam nadrz na 55l
foki jednaosemtedeceicko-stopätnásťkonísilver-MMVII

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 11 hostů