problem pri tankovani

Chcete s něčím poradit nebo se podělit o radu s ostatními?
Moderátor:foki
borbi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 25.07.2008 21:02
Bydliště: presov

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od borbi » 29.07.2008 20:10

pocuj chmelko mne to dajak nejde do hlavy.porad mi.pises po slovensky a trvale bydlisko jablonec nad nisou.tak si slovak?ci len po sk komunikujes?a ak zijes tak daleko jak ta mozeme stretnut?
foki jednaosemtedeceicko-stopätnásťkonísilver-MMVII

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od chmelko » 29.07.2008 20:39

:lol: :lol:
další komu to nejde do hlavy,....som síce čisty slovak (stará lubovna) ale už 8 rokov žijem v Jablonci a napriklad teraz som na Morave, tak si vyber :lol: :lol:

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od georgi » 25.09.2008 17:10

POMOC chlapi. Od vcera vecera som cerstvy majitel FOFO II FL Titanium X 1.8TDCi SeaGrey. Robi mi to presne to iste. Skusil som zatial 2 rozne pumpy a obehal som 3 stojany. To iste. Plnu nadrz som musel pistolou doslova "nacvakat" a od cvicenia pod autom ostala brutalna mlaka. Podarilo sa to nakoniec nejako vyriesit? Do Fordu som volal a vraj sa s tym jakziv nestretli... ak to do dalsieho natankovania neprejde, tak sa s tym teda stretnu...
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
_djproces
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1437
Registrován: 18.04.2008 00:05
Bydliště: POcity :) SK
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od _djproces » 25.09.2008 20:03

no neviem. Urcite skus SHELLku
Obrázek
3.5.2004, 1,8TDCi 85kw, HatchBack, Moondust met., LED vzadu, Angel eyes vpredu, climatronic, PC, 4*airbag
old fofo
new fofo
Obrázek
Obrázek

chmelko
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9136
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od chmelko » 25.09.2008 20:06

ak sa mi toto stavalo, stale som sa hral zo zasunutim pistole do hrdla..staci nejake zle odsavanie a uz to vypina

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od georgi » 26.09.2008 13:02

Ok, skusim po vyprazdneni nadrze SHELLku, ak to nepomoze, tak zaradim smer servis :(. Zalubil som sa do toho auta na prvy pohlad, takze dufam, ze nebudem mat vela dalsich problemov...

M.
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od georgi » 05.10.2008 11:01

Stale to iste - musel som to doslova nacvakat. V pondelok 13. ide auto do servisu (http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a), takze ich poprosim, nech sa pozru rovno aj na toto.
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
Tabi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1147
Registrován: 26.06.2008 20:22
Bydliště: Jižní Čechy

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Tabi » 05.10.2008 23:48

Tak se musím přidat s jednou zkušeností co měl kamarád.Koupil nové auto(ne Forda),a z autosalonu zajel k benzíně co je hned vedle aby natankoval naftu.Zasunul pistol do nádrže zmáčknul a ouvej,nafta po chvilce vystříkla ven,byl zlitej jako kr...,vyzkoušel to ještě dvakrát a nešlo natankovat,jenom strašně pomaličku,byl by tam do večera kdyby chtěl plnou.Tak se vrátil do autosalonu,že nemůže natankovat.Technik povídá jak je to možný,že pojede s ním k benzíně.Samo,že mu to taky nešlo.Tak zase zpátky.A zjistili,že je tam přiskříplá odvzdušňovací hadička z nádrže,takže vzduch nemohl jít ven. Hadičku vymněnili,a je to v poho.Nemusí to být tvůj případ.To je jedno k druhýmu.Z některých stojanů ta nafta teče dost rychle,a ještě když pění tak je to v p......Nevím jak moc je u fofa odvzdušnění nádrže předimenzovené,Takže v extrémních případech,to může dělat bordel.Toť můj názor,a doufám,že se to podaří vyřešit.
Byl:Focus I viewtopic.php?f=96&t=10408
Je:Focus II viewtopic.php?f=97&t=32686
Je:Mondeo mk4 viewtopic.php?f=256&t=49613
Je:Fiesta mk7

Uživatelský avatar
georgi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1285
Registrován: 24.08.2008 11:49
Bydliště: BA (94%) / BB (4%) / RA (2%)
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od georgi » 10.01.2009 11:27

georgi69 píše:Stale to iste - musel som to doslova nacvakat. V pondelok 13. ide auto do servisu (http://forum.ford-focus.cz/viewtopic.ph ... &sk=t&sd=a), takze ich poprosim, nech sa pozru rovno aj na toto.
OK, snad vyriesene - bol zlomeny nejaky zubok na uzaveri, vymenili mi diel za novy. Este som s tym netankoval, ale predpokladam, ze to uz bude OK ;).
FF II FL HB Titanium X 1.8TDCi Sea Grey, Galerka: https://forum.ford-focus.cz/viewtopic.php?t=11402 - predaný :'-(

Obrázek

Uživatelský avatar
block
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 14.01.2009 15:47
Bydliště: Plzeň sever

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od block » 21.01.2009 11:43

borbi píše:zdravim vsetkych stastlivcov co sedlaju focus.som tu novy.vlastnim foki 2007 1,8 TDCi 85 kw uz asi tri tyzdne.zatial je vsetko ok az najednu vec.pri tankovani ked strcim pistol do hrdla nafta hned speni a protitlakom ho vypina.načapujem len velmi pomaly co lezie dost na nervy ale hlavne ma zaujima ze co nie je v poriadku.v servise mi povedali ze na vine je pistol.ba dokonca aj na pumpe mi to potvrdili vraj treba pistolom pootocit.no nic sa nezmenilo.prosim o radu.ak tu uz tato tema bola tak sorry,ale som tu kratko.dik
Pokud chcete - vyzkoušejte moji radu, kterou jsem získaj při tankování já.
Úplně stejné potíže jsem měl i já při zakoupení mého staršího Fordíka. Nebyl jsem schopný
natankovat téměř žádný benzin, i když byla nádrž prázdná, ale měl jsem štěstí, že mě přišel na pomoc přímo čerpadlář a poradil mě co a jak udělat aby tankování šlo normálně.
Stačí tankovací pistoli natočit v hrdle nádrže směrem dozadu a nebo si najít polohu ve které jde tankovat normálně.
Tuto radu od té doby používám stále - natankuji nádrž úplně plnou, až po automatické vypnutí.
Vyzkoušejte to také.
Ford Focus Hatchback 1,8 16v 10/98

Uživatelský avatar
mario
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1345
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od mario » 22.01.2009 17:23

měl jsem stejný problém na služebním autě a posunutí pistole na zadní stěnu hrdla vždy pomohlo
Ford Focus I HB, r.v. 98 , 1,6 16V Ghia
Obrázek

Uživatelský avatar
Dzefer
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1831
Registrován: 26.03.2008 15:42
Bydliště: Bratislava

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Dzefer » 27.09.2009 14:51

co sa stane, ked zapcham tu prepadovu hadicku ci co to je pri nadrzi? Neviem, ci to maju len pofejsliftove auta, ale dnes som tankoval a este pocas tankovania mi spod auta tiekol benzin kua. Tankoval som s pistolou zasunutou nakrivo, lebo som bol na opacnej strane. Mozno to je dovod, ale naco tam je ta hadicka? Aby sa neposkodil ten bezzatkovy system?

Uživatelský avatar
Tabi
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1147
Registrován: 26.06.2008 20:22
Bydliště: Jižní Čechy

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od Tabi » 27.09.2009 22:03

Nevím přesně jak je to u tvého auta Dzefer,ale všechny auta mají u tankovacího hrdla odvzdušňovací hadičku nebo trubičku bez které se snad nedá ani dobře natankovat.Když by ta hadička někde dole spadla nebo se zlomila tak možná může při natankování až po hrdlo trochu benzínu vytéct na zem.Zeptej se třeba fokiho jak je to u tvého auta řešený.Nebo může bejt hrdlo někde napojovaný a spoj se mohl uvolnit a při tankování to tam teklo.Tak ať to zdárně vyřešíš.
Byl:Focus I viewtopic.php?f=96&t=10408
Je:Focus II viewtopic.php?f=97&t=32686
Je:Mondeo mk4 viewtopic.php?f=256&t=49613
Je:Fiesta mk7

zirafak
Test driver
Test driver
Příspěvky: 8973
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od zirafak » 25.02.2010 13:31

Dzefer píše:co sa stane, ked zapcham tu prepadovu hadicku ci co to je pri nadrzi? Neviem, ci to maju len pofejsliftove auta, ale dnes som tankoval a este pocas tankovania mi spod auta tiekol benzin kua. Tankoval som s pistolou zasunutou nakrivo, lebo som bol na opacnej strane. Mozno to je dovod, ale naco tam je ta hadicka? Aby sa neposkodil ten bezzatkovy system?
A prave pre riziko poskodenia bezzatkoveho systemu sa neodporuca tahat hadicu z druhej strany auta,krivo,alebo nedostatocne ju tam zasuvat.Moze to sposobit problem,ako mal dzefer/vytekanie paliva/,ale vazne poskodenie bezzatkoveho systemu.

zero55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 01.02.2013 10:56

Re: problem pri tankovani

Příspěvek od zero55 » 26.02.2014 12:17

Ked som kupil auto ja tak nebol problem natankovat asi za mesiac sa aj mne stalo ze ked som tankoval tak vytekala nafta spod auta, raz sa mi stalo ze dokonca vystrekla priamo okolo pistole, nevedel som v com je problem potom som aj v maualy aj mi kdosi povedal ze tu pistol zasuvat len po ten prvy vystupok na spodku pistole. Odkedy to tak robim tak nemam problem
Ford Focus 1,6 TDCi 66 kW, exterier, interier po FL, motor podvozok pred FL

Odpovědět

Zpět na „Rady, nápady a dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: abel a 10 hostů