Pravidla silnicniho provozu - zmeny/nazory

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Cowley
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1145
Registrován: 15.09.2008 11:44
Bydliště: Praha

Re: Osoba blízká

Příspěvek od Cowley » 17.06.2011 14:49

Porad je to reseni ze spatny strany. Zakladni chyba je ve spatnym systemu odpovednosti za znaceni silnic. Muzes jezdit jako pambu, ale nic te neochrani proti radarovy pasti spocivajici v tricitce na rovnem useku se znackou vrazenou napul v rosti a radarovou budkou opodal. Dokud budou mit obce z buzerace ridicu materialni prospech, tak to proste delat budou a nejaka bezpecnost je jim u zadi. Ja bych uplne zakazal automaticke mereni a tim by se "problem s osobou blizkou" vyresil sam. Zaroven bych stanovil povinnost obhajovat a uverejnovat vsechny upravy znaceni spolu s konkretnim stanovenim zodpovednosti uredniku (a souvisejicimi tresty za poruseni). O omezeni pravomoci mestaku uz jsem psal. Podle mne to neni policie, je to jenom hlidkova sluzba ktera ma chodit pesky, svoji pritomnosti pusobit preventivne a v pripade nejakeho problemu volat skutecne policajty. K tomu nepotrebuji ani Hummery, ani radary, ani Segwaye, o vznasedlu nemluve...
FoFo II Colection 1.6 74kW Turnier 2007 Obrázek
FoFo III Titanium 1.5 110kW 2017 Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Osoba blízká

Příspěvek od tym » 17.06.2011 15:11

Cowley píše:... O omezeni pravomoci mestaku uz jsem psal. Podle mne to neni policie, je to jenom hlidkova sluzba ktera ma chodit pesky, svoji pritomnosti pusobit preventivne a v pripade nejakeho problemu volat skutecne policajty. K tomu nepotrebuji ani Hummery, ani radary, ani Segwaye, o vznasedlu nemluve...
Promiň, ale tohle je úplně zcestný názor. Jestli tě někde nějaký měšťák sekl za uši, nebo buzeroval, je nesmysl je kvůli tomu házet všechny do jednoho pytle. Blbci se najdou všude a i mezi měštákama jsou normální schopní lidi. Akorát ty je nevidíš, protože máš asi smůlu na blbce.
P.S.: Nejsem a nikdy jsem nebyl u MP.

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Osoba blízká

Příspěvek od VH123 » 17.06.2011 15:17

Asi budu za kverulanta, ale když bude v knize jízd několik zápisů měsíčně z Aše do Košic, kdo mi bude zpětně nařizovat kudy jsem měl jet a jak dlouho mi to mělo trvat? Nicméně řešení to je zajímavé a právně určitě čistší než ten tuzemský zmetek.
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

Uživatelský avatar
Cowley
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1145
Registrován: 15.09.2008 11:44
Bydliště: Praha

Re: Osoba blízká

Příspěvek od Cowley » 17.06.2011 16:02

tym: nejde o generalizaci - jde o duvod, k jakemu byla mestska policie zrizena. V zadnem pripade nebyl duvodem prospech obecni kasy. Uplne puvodne meli resit prestupky proti obcanskemu souziti a poradku. Byla spousta odvolavek na prvorepublikove pesi policajty obchazejici svuj revir a tak. Podle toho byla take nastavena kvalifikacni kriteria (dost nizko). A jaky je soucasny stav? Travniky plne psich exkrementu, vykradena auta a mestaci opodal merici rychlost :-/ O milionech vyhozenych za kamery na nesmyslnych mistech (a z toho vyplyvajici prave zminene problemy s osobou blizkou) ani nemluvim...
Takze je mi vcelku jedno jestli jsou mezi nimi vysokoskolaci nebo bezdomovci, jde mi o to, ze jejich cinnost se za poslednich cca 10 let zvrhla nekam uplne jinam.
FoFo II Colection 1.6 74kW Turnier 2007 Obrázek
FoFo III Titanium 1.5 110kW 2017 Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jednaminus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 136
Registrován: 21.04.2008 14:59
Bydliště: Brno

Re: Osoba blízká

Příspěvek od jednaminus » 17.06.2011 18:03

silverwolf
Šel jsem tam druhý den na základě lístku za stěračem (žádný doporučený dopis). Koukal do počítače a nenašel tam ani 2 předchozí přestupky. Karta čistá, historka (pravdivá) přijatelná, ale stejně chtěl peníze. Přestal až na základě toho prohlášení.
nimbus silver mondeo combi 2.0 107kw 01 celoroční 8,6/100km

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Osoba blízká

Příspěvek od tym » 17.06.2011 18:11

Cowley píše:tym: nejde o generalizaci - jde o duvod, k jakemu byla mestska policie zrizena. V zadnem pripade nebyl duvodem prospech obecni kasy. Uplne puvodne meli resit prestupky proti obcanskemu souziti a poradku. Byla spousta odvolavek na prvorepublikove pesi policajty obchazejici svuj revir a tak. Podle toho byla take nastavena kvalifikacni kriteria (dost nizko). A jaky je soucasny stav? Travniky plne psich exkrementu, vykradena auta a mestaci opodal merici rychlost :-/ O milionech vyhozenych za kamery na nesmyslnych mistech (a z toho vyplyvajici prave zminene problemy s osobou blizkou) ani nemluvim...
Takze je mi vcelku jedno jestli jsou mezi nimi vysokoskolaci nebo bezdomovci, jde mi o to, ze jejich cinnost se za poslednich cca 10 let zvrhla nekam uplne jinam.
Já chápu MP jako doplněk státní policie pro drobnou kriminalitu, aby se trochu státní policii uvolnily ruce. Takže souhlasím s kontrolou psů, pochůzkovou službou, kontrolou zákazu vjezdu v pěších zónách, kontrolou obchůdků a pošt před zavíračkou atd... Na druhou stranu se někdy samozřejmě přichomýtnou i k závažnějším případům, takže by měli mít fyzickou i psychickou přípravu trochu podobnou státní policii. To, že si je magistráty přechovávají k obrazu svému a využívají je na naplňování pokladen, je samozřejmě věc druhá a z toho asi vyplývá to nesmyslné měření atd...
Ale tvůj výrok, že měšťák má inteligenci a výcvik takový, že může vzít do ruky akorát tak vysílačku, je prostě mimo, ať už to okecáváš, jak chceš. :nazdravi:

Uživatelský avatar
Cowley
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1145
Registrován: 15.09.2008 11:44
Bydliště: Praha

Re: Osoba blízká

Příspěvek od Cowley » 17.06.2011 20:42

Dobre, tak to upresnim - mestak ma resit problemy k jejich vyreseni staci domluva a kasirtaska, na vsechno ostatni by mel mit vysilacku. Kdyz chodej po dvou nebo dokonce po trech, logicky obsahnou polovicni/tretinovy prostor. Umerne s tim roste i snaha se zasivat.
Jiny pohled: za sociku byl esenbak na kazdym rohu, co chvili projela zluta volha...dneska je policajtu skoro o tretinu vic (a to je republika mensi), ale vsichni jsou zalezli v kancelarich. Takze uvolnovat ruce netreba. Bohuzel stat rezignoval na snahu zprovoznit jednu policii, tak si promptne vyrobil dalsi, ktera ovsem za stejnych podminek zparchantela uplne stejne. Vysledkem jsou dve nefunkcni policie :-(
FoFo II Colection 1.6 74kW Turnier 2007 Obrázek
FoFo III Titanium 1.5 110kW 2017 Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Osoba blízká

Příspěvek od tym » 17.06.2011 21:30

Hodně to zjednodušuješ :-). Za socíků měli lidi z esenbáků strach, proto jich logicky mohlo být méně. Dneska z policie nikdo pomalu strach nemá, takže i když je jich víc, je to horší, než za socanů. Policajt se navíc v dnešní době bojí něco udělat, protože je kolem něj hned hrozen čumilů s mobilama a foťákama a výsledkem je nefunkční policie. A začal to pan pravda a láska jeho super amnestií. A ono chování na silnicích a schovávání se za všemožné právní kličky je důsledkem toho vývoje 20 let po revoluci, blbé nálady ve společnosti a korupce a elitářství, které je vidět na každým kroku. A pak si to frustrovanej polda/měšťák vybije na prvním chudákovi, kterýho chytí na rychlosti a pak vznikají tyhle nálady. :D

Uživatelský avatar
Cowley
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1145
Registrován: 15.09.2008 11:44
Bydliště: Praha

Re: Osoba blízká

Příspěvek od Cowley » 17.06.2011 21:49

Souhlasim. A to ze nemaj respekt, je predevsim dusledek toho, ze nic nedelaj. Takze pridavat jim dalsi a dalsi pravomoci nic nevyresi, o orezavani prav obcanu nemluve. A kazdej dalsi krok vede neomylne spatnym smerem. O dusledcich Langrovy reformy policie ani nemluve. Kazdopadne to uz je OT.
FoFo II Colection 1.6 74kW Turnier 2007 Obrázek
FoFo III Titanium 1.5 110kW 2017 Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
chycek
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 766
Registrován: 22.07.2009 13:23
Bydliště: Nevojice

Re: Osoba blízká

Příspěvek od chycek » 18.06.2011 10:06

VH123 píše:Asi budu za kverulanta, ale když bude v knize jízd několik zápisů měsíčně z Aše do Košic, kdo mi bude zpětně nařizovat kudy jsem měl jet a jak dlouho mi to mělo trvat? Nicméně řešení to je zajímavé a právně určitě čistší než ten tuzemský zmetek.
S tím Německem jsem to pochopil tak, že když tě 12.7. na cestě z Aše do Košic vyfotí v Brně za 75km/h na 50, tak se klidně o Vánocích podívají kdo to auto v ten den řídil, ne?
>>Galerie<<Ford Focus I Trend, 1.6/74kW, 3 door, r.v. 2002
Všichni jste blázni, jenom já jsem letadlo.

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Osoba blízká

Příspěvek od tym » 18.06.2011 16:52

Eidž píše:...
Nedělám si iluze, že omezení použití osoby blízké bude mít dlouhého trvání. Myslím, že ještě před podpisem prezidentem už bude na internetu postup osoba blízká II....
Měl jsi pravdu :D
http://zpravy.idnes.cz/nova-vymluva-rid ... domaci_cen

Uživatelský avatar
SilverGhost
Junior
Junior
Příspěvky: 269
Registrován: 09.01.2009 14:34
Bydliště: Upper Silesia

Re: Osoba blízká

Příspěvek od SilverGhost » 20.06.2011 13:53

Jojo, to se dalo čekat. Opět se potvrzuje, že nejpřínosnější by bylo, kdyby policie na cestách byla přítomna, sledovala provoz a přestupky a kasírovala ihned.
:bravo22:
byl 2008-2012: firemní Ford Focus 1.8TDCi 85kW, r.v.2008 , Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
VH123
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1214
Registrován: 09.04.2009 09:37
Bydliště: Lovosice

Re: Osoba blízká

Příspěvek od VH123 » 20.06.2011 14:41

tym píše:Hodně to zjednodušuješ :-). Za socíků měli lidi z esenbáků strach, proto jich logicky mohlo být méně.
Se dvěma měšťáky z našeho maloměsta jsem chodil na základku. Myslím že znát osobně 8 let 25% kmenového stavu městské policie je dostatečná zkušenost na to abych si mohl dovolit zobecňovat, těm bych nesvěřil ani tu vysílačku. A pokud ano, pak maximálně něco takového: http://www.safeguard-eshop.net/Fotograf ... GA3178.jpg
Vojta
__________________
Ford Focus 1.6 16V 74 kW TrendoGhia 2003 LPG Stag 4 Rust In Pieces
Ford Capri Mk2 2.3 V6 X-pack 1977
Mazda 5 CW 2.5 2012

Uživatelský avatar
tym
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3746
Registrován: 20.05.2011 21:49
Bydliště: Pilsner Urquell

Re: Osoba blízká

Příspěvek od tym » 20.06.2011 15:22

VH123 píše: Se dvěma měšťáky z našeho maloměsta jsem chodil na základku. Myslím že znát osobně 8 let 25% kmenového stavu městské policie je dostatečná zkušenost na to abych si mohl dovolit zobecňovat, těm bych nesvěřil ani tu vysílačku. A pokud ano, pak maximálně něco takového: http://www.safeguard-eshop.net/Fotograf ... GA3178.jpg
Vidíš a moji dva kamarádi mají za sebou cca 10 letou kariéru u policie u elitního útvaru (nemyšleno ironicky) a když už situace byla neúnosná, šli do civilu a po nějaké době k MP v Praze. Díky výborným fyzickým schopnostem, výborné sebeobraně i střeleckým schopnostem se v podstatě okamžitě dostali k nejlepšímu útvaru MP v Praze, který má hodně tvrdé přijímačky (většina lidí o něm ani neví). Mám kvůii tomu zevšeobecňovat, že všichni od MP jsou ze stejného těsta a hodně dobří?
Jinak ale souhlasím s tím, že nejlepší varianta je trest hned na místě, tolik policajtů ale bohužel na ulicích není :D .

Uživatelský avatar
Cowley
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1145
Registrován: 15.09.2008 11:44
Bydliště: Praha

Re: Osoba blízká

Příspěvek od Cowley » 20.06.2011 16:29

jj, tvuj priklad presne ukazuje schizofrenii ceskych policii. Driv to bylo tak, ze mimoradne schopneho pochuzkare povysili... dneska to funguje obracene :-( (Predstavuju si, jak jde agent FBI za lepsim - delat lokalniho serifa :-D ) Proste tohle je dusledek dlouhodobe mizerneho rizeni policie, s tim zadny zakon nic neudela. A dokud budou mestaci misto pochuzek zabukarit, obliby ani respektu se nedockaj... Takze poslanci jako obvykle resej problem ze spatneho konce :palec_dolu:
FoFo II Colection 1.6 74kW Turnier 2007 Obrázek
FoFo III Titanium 1.5 110kW 2017 Obrázek
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů