Klimatizace / topení

Moderátor:phofy
Odpovědět
jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od jakubiskov » 12.09.2012 01:08

Tak jsem testnul test klimatizace a normálně žádná chyba bylo 88, tak že OK ale jak dám zobrazení uložených chyb tak tam je B1242 - AC heater recirculation flap motor (klapka vnitřního okruhu) vymazat taky nejde a co si pamtuji tak myslím že na dia. byla taky chyba "klapka vnitřního okruhu" a auto v chaladných dnech jako že +2 stupně a při - teplotách skoro vůbec nehřeje a za normálních teplot se motor sotva ohřeje a při zastavní letí pelota dolu. A co je nejlepší tak hlavní termostat je nový (a pro jistotu 2x ) a ten malej plastovej je taky novej, snímač teploty taky nový a auto stále neořeje motor ani mě. Tak hledám kde se dá a je teda možný že ta klapka vnitřího okruhu má nějaký vliv ?

vencator
Junior
Junior
Příspěvky: 496
Registrován: 04.11.2010 15:51
Bydliště: telnice

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od vencator » 14.09.2012 12:51

zaleží co máš za auto,ale podle toho že říkáš že padá teplota to bude asi tdci,protože mě to dělá to stejný,termostaty máme dva ty sem vyměnil a ten jeden dokonce dvakrát,ale když jsem napíchl řj a jel tak teplota spadne jen na těch 87-88 stupňů a níž to nejde,ale zjistil jsem že ručička na teplotu sjede docela dost,takže já si myslím že to bude u mě asi budíkama,termostat by měl zavírat na 88 tak si to zkus napíchnout a jet jestli ta teplote pujde pod to nebo ne.jinak tdci mají problém aby se ohřáli
Mondeo 2.0 TDCI 96kw\2006 kombi

jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od jakubiskov » 14.09.2012 18:54

napíšu to taky sem :D

Tak nové informace ohledně termostatu, je více druhů sice a i v případě že píšou že je termostat pro Mondeo tak je ale je to shit. Bylo mi řečeno že nejsou udělaný přesně a že jsou třeba o pár mm kratší a pak to blbne. A byl mi doporučen WAHLER, měl by být stejný jako original.

Další věc co se topení týče tak bývá vadná klapka vnitřního okruhu. Jde to zjistit testem klimatizace. A nebo v případě že slyšíte takové slabé cvakání jako by se v palubovce něco kutálelo sem a tam tak je to ta klapka, auto pak špatně topí.

Dál je dobré aby bylo v cajku to pomocné topeníčko, ten příhřev s těmi žhav. svíčkami.

Tak doufám že to někomu pomůže, já budu ten termostat kupovat, no do zimy aby to topilo, tak pak dám vědět. Bude to můj třetí termostat :D

Uživatelský avatar
Yeshterr
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3774
Registrován: 11.04.2011 08:37
Bydliště: Já su z Práglu

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Yeshterr » 17.09.2012 08:05

O víkendu jsem měl napíchnutého Monďáka člena Systemofamondeo, ř.j. klimatizace vyhodila chybovou hlášku B1242 Air Flow Recirculation Door Driver Circuit Failure
Stejné příznaky jako popisujete, auto prý občas topí, občas ne. Tzn občas se nejspíš nepřeklopí klapka a nepustí vzduch přes výměník. Chci se zeptat, jestli už to někdo úspěšně vyřešil, co na tom odchází? Jestli nějaký plastový převod, nebo jestli motorek nebo kontakt v konektoru...případně jestli nemá někdo foto či nepopíše, jak se k té klapce nejjednodušeji dostat, aby se dala zkontrolovat?
Obrázek
Mondeo f gombíku f DŽÍJE 2.0, r.v. 05, benál 107kW, blue Deep Navy, LPG AC Stag 300-4 Plus,
Limited edition GHIA MÍNUS

gines
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1780
Registrován: 20.10.2008 17:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od gines » 20.09.2012 02:21

To topeni jsem resil uz hodne dlouho. Byla mi porazena jedna vec. A to kdyz mi nefunguje ten ohrev tak hadici zaskrtit. Voda se diky tomu pry ochlazuje kdyz nefunguje. Ja to nyni budu v servisu resit kdyz mi budou delat ty rozvody. Tahle chyba se objevuje i u jinych znacek. I mondeo po FL ohrev nema a je to ok.zajimalo by me se podivat zespodu jak je to u novejsich delane. Podle me tam nejsou i hadice.
Jde mi hlavne o to abych to nezaskrtil a neco se nezmrvilo. Zas tolik motoru nerozumim. Pak sem hodim poznatky.
Ford galaxy mk3 2008 2.2tdci

jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od jakubiskov » 24.09.2012 18:33

to:Yeshterr, jen co si půjdu pro auto tak se na tu klapku poptám o něco víc, co a jak a kde a za kolik :) a pak napíšu, zatím tam mám auto týden a ani na něj nehrábnul, kam jsem ho tam zaparkoval tam stojí :mrgreen: :roll:

payus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: 23.06.2011 20:10

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od payus » 26.10.2012 22:29

Ahoj, už delší dobu mám problém s topením v Mondeu MK3, 2001. Projevuje se to následovně - auto není schopné udržet teplotu - nastavím třeba 21 stupnu, v aute zacne byt teplo, pusti se klima, vychladi...a v aute je zase zima... Tak zatopi...a tak stale dokola. Teplota pak strasne kolisa, je to skoro o zdravi :( Podivne je, ze se to vetsinou projevi az treba po 20 min jizdy. Nekdy to funguje jak ma, treba 30 min..a pak zase od zacatku. Jinak chladi i topi dost, tam problem neni. Dival jsem se i zda neni zanesene cidlo teploty pod volantem, ale to se take zda ok. Diagnostika nic neukazala, jen ulozenou chybu ovladani klapky vnitrni cirkulace vzduchu - ta ale normalne funguje. Rikam si, ze by mohlo byt vadne to cidlo - ma cenu to zkusit vymenit, nebo radeji rovnou servis..? Bojim se, ze se na to bude prichazet hodne spatne a stejne to bude pokus omyl..

EDIT: No, asi to risknu :) http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-MONDEO-M ... 3ccbdfe503

Uživatelský avatar
Yeshterr
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3774
Registrován: 11.04.2011 08:37
Bydliště: Já su z Práglu

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Yeshterr » 27.10.2012 02:11

Prostříkni kontaktolem konektor klapky výměníku, někdo na orgu řešil to samé jak popisuješ a pomohlo mu to. Preventivně procákni všechny tři konektory od klapek, zaštěrchej s nima a měl bys mít klid...
Obrázek
Mondeo f gombíku f DŽÍJE 2.0, r.v. 05, benál 107kW, blue Deep Navy, LPG AC Stag 300-4 Plus,
Limited edition GHIA MÍNUS

Ma.rt
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2851
Registrován: 25.04.2008 19:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Ma.rt » 27.10.2012 22:26

prosim te, kde to je ty konektory?
Ford Mondeo Turnier, 2.0 107kW, 2010 FL
no start&stop, no TPMS, no shift advisor, no FAP, no turbo, no direct injection, no intelligent charging = no features getting you down

Dříve: Ford Mondeo Turnier, 1.8 92kW, 2001

Uživatelský avatar
Yeshterr
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3774
Registrován: 11.04.2011 08:37
Bydliště: Já su z Práglu

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Yeshterr » 30.10.2012 11:15

Když vyndáš kastlík u spolujezdce, tak koukni dovnitř doleva na tunel a tam máš tři motorky. Ke každému vede jeden konektor :arrow:
motorky_klapek.JPG
Obrázek
Mondeo f gombíku f DŽÍJE 2.0, r.v. 05, benál 107kW, blue Deep Navy, LPG AC Stag 300-4 Plus,
Limited edition GHIA MÍNUS

jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od jakubiskov » 01.11.2012 17:22

Veděl by někdo jak funguje klapka která je za filtrem fiz foto. Měla by to být klapka co pouští studený vzduch do kabiny .(?) ale já tu klapku mám stále otevřenou, zavírá pouzi při aktivaci vnitřního okruhu. Jinak je klapka stále otevřena. Neměla by být zavřená než-li se auto vytopí třeba na 24stupnů a pak pootevřít ? Netáhne pak studený vzduch stále do vnitř ? Dík za rady

A na fotce od -Yeshterr- je ta klapka taky vidět, je to to býlé nad ventilátorem.
Přílohy
Klapka otevřena.
Klapka otevřena.
Klapka zavřena.
Klapka zavřena.

Brehowicz
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4257
Registrován: 16.12.2009 13:04

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Brehowicz » 01.11.2012 18:19

V podstatě sis odpověděl sám,to že je v normálním režimu otevřená je v pořádku a to že zavírá pouze tehdy když vědomě zapneš vnitřní cirkulaci taky.Studený vzduch potáhne jen ten čas dokud nezačne proudit teplá chladící kapalina přes termostat do vyměniku vzduchu,tj až po ohřátí motoru.

jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od jakubiskov » 01.11.2012 20:00

To zní nadějne. Ukazatel teploty motoru se nikdy nedostane na prostředek stupnice ( je tak ve třičtvrtě ) Motor se neohřeje jak má a proto zůstává klapka otevřena. Termostat mám nový ale asi je špatný. Koupím tedy jiny ( u forda ) a mělo by být vše v pořádku ?

Uživatelský avatar
Yeshterr
Test driver
Test driver
Příspěvky: 3774
Registrován: 11.04.2011 08:37
Bydliště: Já su z Práglu

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od Yeshterr » 01.11.2012 21:54

Pravděpodobně se Ti nedostane teplota motoru na budíku do "normálních hodnot" kvůli tomu, že se stíhá motor uchladit přes malý okruh. Tzn. protože Ti nedovírá výše zmiňovaná klapka, tak letí studený vzduch na radiátor topení a z něj proudící kapalina je tak zchlazená, že neohřeje (a tím neotevře) termostat. Zkus se projet se zaplým vnitřním okruhem, třeba budík teploty začne ukazovat správně.
Obrázek
Mondeo f gombíku f DŽÍJE 2.0, r.v. 05, benál 107kW, blue Deep Navy, LPG AC Stag 300-4 Plus,
Limited edition GHIA MÍNUS

jakubiskov
Nováček
Nováček
Příspěvky: 47
Registrován: 01.02.2012 17:49

Re: Klimatizace / topení

Příspěvek od jakubiskov » 02.11.2012 01:20

To jsem taky dělal ale ručička zůstane těsně před prostředkem, je to tak 1mm, jednoduše není kolmo. Je to ne konečnè :( Uvidím jak po výměně termostatu .

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů