Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Moderátor:phofy
Spacer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 10.08.2013 21:40

Re: Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Příspěvek od Spacer » 04.02.2014 16:45

mne sa cislo nezhodovalo a dostal som kopu novych funkcii ....
GEM je RJ vybavy
Ja mam tento GEM
Obrázek
A mam tam
troj blik smerovky (povodne som nemal)
vyhrievane celne okno (povodne som nemal)
automaticke zamknutie ak po odomknuti neotvorim dvere (povodne som nemal)
snimac zapnutych pasov (povodne som nemal)
vyhrievane sedacky
a potom uz len tie klasicke veci ako central atd ...

Potom pozor pri vymene gemu treba nakodovat kluce na central ...

paulie478
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 30.01.2014 12:19
Bydliště: Ostrov, okr. K. Vary

Re: Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Příspěvek od paulie478 » 04.02.2014 17:11

Mne ten pan porad tvrdi, ze to s vybavou nema nic spolecneho.
1) Jestli byl modul ve vybave s vyhrivanim celniho okna nevi. Jde to nejak zjistit podle toho cisla?
Cislo toho modulu je 3S7T-15K600-SC (takze krome jednoho cisla stejne jako vase)
Moje cislo modulu je 1S7T-15K600-KD
2) Mel jsem za to, ze vyhrivani sedadel tento modul neridi, ze to jde jen pres rele a pojistkovku.
3) Jak nakoduju klice? Mam jeden s dalkovym odemykanim a jeden pouze s immobilizerem s modrou
znackou zvrchu klice.
JE: Ford Mondeo MK3, 2.0 TDCi, 96kW, r.v. 2003
BYLO: Ford Mondeo MK2, 1.8 16V, 85kW, r.v. 1998
BYLO: Ford Mondeo MK1, 1.6 16V, 66kW, r.v. 1993

Spacer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: 10.08.2013 21:40

Re: Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Příspěvek od Spacer » 04.02.2014 17:33

stymi sedackami mas mozno pravdu to neviem urcite ... ale na 100% viem ze gem ma nastarosti vybavu a dokonca aj take veci ako osvetlenie interieru ... najlepsie by bolo ho vyskusat ak mas moznost si ho ist zobrat osobne ...
tu je navod na kodovanie :D
Programování vysílače dálkového ovládání - vozidla s dálkovým ovládáním dveří s rádiovou frekvencí: Mondeo 2001


1. POZNÁMKA: Do všeobecného elektronického modulu (GEM) je možno naprogramovat maximálně čtyři vysílače dálkového ovládání dveří. Programování musí být pro všechny vysílače provedeno najednou.
POZNÁMKA: Před vstupem do režimu programování nejprve zkontrolujte, zda je akumulátor vozidla plně nabitý a zda poplašný systém není aktivovaný nebo spuštený (je-li ve výbavě).
Zavřete všechny dveře a zapněte bezpečnostní pásy, abyste zajistili, že během programování nebudou znít kolidující zvukové signály.
2. Otočte spínač zapalování z polohy I do polohy II nejméne čtyřikrát za šest sekund.
3. Otočte spínač zapalování do polohy 0.
4. Modul GEM je nyní v režimu načítání.
5. Stiskněte a podržte jedno z tlačítek na vysílači dálkového ovládání dveří, dokud se nerozezní zvukový signál. To signalizuje, že do vysílače byl úspěšně přijat nový kód
6. Po každém úspešném naprogramování se automaticky vstoupí do dalšího 10ti sekundového režimu načítání, a to maximálně čtyřikrát.
7. Pro naprogramování dalších vysílačů opakujte krok 5.
8. Systém vystoupí z režimu načítání poté, co je spínačem zapalování otočeno do polohy III, žádný nový vysílač není programován během 10ti sekund nebo jestliže již byly naprogramovány čtyři vysílače dálkového ovládání dveří.
9. POZNÁMKA: Nesprávný postup programování neovlivňuje uložené kódy.
Po úspěšném programování, budou akceptovány pouze
nově naprogramované vysílače dálkového ovládání dveří.
10. Vyzkoušejte všechny naprogramované vysílače tím, že aktivujete a deaktivujete funkce odemykání a zamykání.

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Příspěvek od pkadecka » 04.02.2014 19:11

Mám vyhřívané čelní sklo (auto už jsem tak koupil) a z označení GEMu se podle všeho vůbec nedá poznat, jestli je v něm aktivované to vyhřívané čelní nebo ne. Měl jsem dva GEMy se stejným označením a s jedním vyhřívané šlo a s druhým ne.

Když jsem auto koupil, nešlo mi DO na centrál, nešlo ani naprogramovat, tak jsem na vrakáči sehnal jiný GEM, s tím šlo DO spárovat, ale pak jsem náhodou (bylo to v létě) zjistil, že mi nejde zapnout to vyhřívání čelního skla. S původním GEMem to šlo. Pak jsem se vrátil na vrakáč, kde mě nechal vybrat si jiný GEM a po několika výměnách dokonce i za ten se stejným označením to furt nešlo.

Nakonec jsem rozchodil s DO ten svůj původní GEM.

Vyhřívání čelního se dá asi nějak aktivovat přes diagnostiku.
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Zbynek_usti
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2015 11:16

Re: Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Příspěvek od Zbynek_usti » 22.03.2015 11:39

zdravím, já mám tranzita 2007. Díky známostem mám osazeno sklo s výhřevem, osadil jsem i tlačítko, obojí bylo co se kabeláže týče, předpřipraveno. Funkci jsme i v jednotce povolili přes diagnostiku, ale narazil jsem - v patici pro příslušné relátko nejsou osazeny kontakty, dále jsem ani nenarazil na místo, kde by měla být osazena pojistka. Nevíte zda je řešením sehnat jinou pojistkovou skříň, která má osazenou pozici pro výhřev? (samozřejmně nesmí chybět stávající výbava)

Uživatelský avatar
pkadecka
Test driver
Test driver
Příspěvky: 4753
Registrován: 18.08.2009 12:39
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Dodatečná montáž čelního vyhřívaného skla

Příspěvek od pkadecka » 22.04.2015 08:35

Řešením by to asi bylo, ale osobně bych tam nějak to jedno relátko a pojistku dobastlil. Samozřejmě nějak rozumně, aby to fungovalo a neshořelo od toho auto ;)
Pavel Kadečka
Mazda 6, 2.0i, 2004
Citroën Xsara, 1.4i, 2004
Ford Focus Turnier, 1.6i, 2002

Odpovědět

Zpět na „Interier - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů