Zvuky a vibrace

Moderátor:phofy
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od Kóťa » 21.10.2009 06:55

Mysla,pokud to dělá v určitých otáčkách,nemůže to být ta hadice od turba zespodu?Zkusil bych,aby někdo sednul do auta a přidával plyn v tomto spektru otáček a Ty bys mohl koukat do motorového prostoru...Jestli si nevšimneš co to dělá..Nezkoušel jsi to?
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Mysla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2009 16:27
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od Mysla » 21.10.2009 10:45

Ahoj, nezkoušel jsem to. Myslím si totiž, že by turbo mělo být v pohodě, nesleduju nějajé výkyvy výkonu atd. Dělá mi to totiž jen při jízdě na tu čtyřu nabo pětku kolem 1500 otáček, mírné cukání, jako by se dusil, ale jen jemně. Jakmile přidám nebo pustím plyn, okamžitě bez problémů... :? Tak nevím, ale na diagnostiku mi to zatím nepřipadá... Zkusím ten odposelch, ale když to dělaá jen v jízdě, tak nevím jestli něco najdu.
FORD MONDEO 2.0 TDCi Kombi 2004

Mysla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 20.10.2009 16:27
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od Mysla » 23.10.2009 09:33

Tak už jsem na to přišel, dělá to prý EGR ventil, ale žo zatím kromě mě ničemu nevadí, takže si tu srandu za 8 litrů nechám až na jindy :x Díky Mysla
FORD MONDEO 2.0 TDCi Kombi 2004

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od Kóťa » 23.10.2009 11:17

Egr se da i cistit!vic info a pripadne dalsi dotazy teda smeruj do vlakna o egr ventilu...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

Uživatelský avatar
tomik...
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1136
Registrován: 07.04.2009 15:40
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od tomik... » 24.10.2009 22:44

Tak kucí a teď budete koukat.... 8O normálně mi nějak divně cuká auto, myslel jsem(asi půl roku) že je to špatnou naftou, tak jsem furt bral jen na shel, omw a agip, ale vono prd... dneska jsem jen tak ze zvědavosti a bláhově něco vyzkoušel a ono to souvislost má. Když jedu, tak je to jakž takž v pohodě, ale třeba při dojíždění nějakýho auta(tzn. sundání nohy z plynu a dostání se k 1000ot./min.se zařazenou rychlostí) mi najednou auto začne samo(a to s dost silnym tahem) zrychlovat asi do 1500ot./min a pak to poleví a zase znova od 1000 to samý, ať už tam mam 1. nebo i 5. rychlost...

No a když mam nastartováno a stojim třeba na semaforech, tak se celý auto klepe vždycky třeba tak po 2 sekundách. A k tomu dnešnímu pokusu:

Sedim v autě a nastartuju, zapnu zase ventilátor a rozsvítim světla a auto po chvilce cuká zase, když jsem dojel kam jsem potřeboval(auto bylo teplý) tak to cukalo furt, nechal jsem nastartováno a schválně vypnul ventilátor a ono to skoro přestalo, vypnu ještě světla a cukaní je pryč... rozjel jsem se, dam tam dvojku a pustim plyn, auto si drží 1000ot. a jede pomalu, tak jsem zapnul ventilátor na plno a rozsvítil a auto začlo zrychlovat....

Tak a teď babo raď... alternátor, nejakej řemen nebo co by to mohlo být? Nesetkal se s tim někdo? Jsem z toho už docela zoufalej :(
Je: Mondeo Kombi 2.0TDCi 96kW Ghia X, 18" Zetec S - leštěné, Bi-Xenon, DECAT, EGR off - no a myslim že úúplně fuuull výbava :)

Bylo:FOCUS ST 2,5T

Bylo: Mondeo 2,0 TDDI102kW/360N.m. DeCat, 18" Zetec S, Recaro, xenony, weitec -30/30

Uživatelský avatar
Rumcajs1
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5882
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Jihlava

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od Rumcajs1 » 25.10.2009 11:13

Taky bych se spíš přiklonik k tomu altíku když to má takhle vliv na odběr proudu.

Ale uklidním tě, takový to zrychlování, to mi dělá taky, ne teda tak razantně jak popisuješ a ne vždycky, ale když jedu po městě, dám za 5 a pustím plyn, tak se občas stane že se to chytne a samo to zrychlí na 60km/h a tuhle rychlost to udržuje.
Ale nejezdím tak, je to strašně málo otáček a setrvák by šel do háje a celkově chudák motor ... i když ta spotřeba s takovouhle jízdou byla pohádková
Mondeo MK4 .. 2009, Titanium S, 2.2 TDCi, 129 kw, kombi
Focus MK2 ...... 2005, 1.6i 85 kw, kombi

Uživatelský avatar
tomik...
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1136
Registrován: 07.04.2009 15:40
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od tomik... » 25.10.2009 20:05

Jako tohle zrychluje fakt moc, ale teď už je to zatim dobrý, odpojil jsem baterku, ošistil při tý příležitosti kontakty a je to dobrý... zatim... snad to vydrží
Je: Mondeo Kombi 2.0TDCi 96kW Ghia X, 18" Zetec S - leštěné, Bi-Xenon, DECAT, EGR off - no a myslim že úúplně fuuull výbava :)

Bylo:FOCUS ST 2,5T

Bylo: Mondeo 2,0 TDDI102kW/360N.m. DeCat, 18" Zetec S, Recaro, xenony, weitec -30/30

Uživatelský avatar
dandy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 15.10.2009 00:13
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od dandy » 27.10.2009 23:48

Ahoj. S problemy s vibracemi a podivnymi zvuky od mikroremenu bojuji take... Uz od zacatku co auto mam. Loni touto dobou jsem s tim byl v servisu, jasne to identifikovali na napinaci kladku, za 4000,- vymenili a chvili to bylo dobre. Ted to ale dela zase a je to horsi. Krome zvuku jeste ty vibrace pri stani na neutral treba v kolone. Je v podstate jedno jestli je motor teply nebo studeny. Nekdy to dela vice, nekdy mene, klima to zvysuje. Rok jsem nastesti ten servis navstivit nemusel, ale asi tam opet zajedu at se na to mrknou. Napinaci kladka by za rok (cca 15 000km) asi neodesla, takze to bude na vymenu remenu a asi te remenice jak pisete. Clovek se pri koupi auta radoval ze nama rozvodovy remen ale retez a tohle to vlastne cele vykompenzuje :) To namazani tedy opravdu funguje?
Mondeo Combi 2.2 TDCi 114kW Ghia X

Uživatelský avatar
Kóťa
Test driver
Test driver
Příspěvky: 9766
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Střední Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od Kóťa » 29.10.2009 14:18

Přesně tohle psal pava.To máme za rozvody :-) Pokud si vyměnil napínací kladku a ne řemenici,tak jí mohla opět oddělat.Nejlepší prý měnit oboje.Mě přehodili řemenici s řemenem a napínák je prý ok.Teď ji trochu slyšim,ale zatím to necham být...
Ford Mondeo combi 2.2TDCi Ghia 8/2005 Obrázek
Řízení je radost,FORD je řízení!

pava
Junior
Junior
Příspěvky: 413
Registrován: 17.10.2008 22:29
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od pava » 29.10.2009 15:25

Jak už jsem psal, jedno souvisí z druhým. Ten bručivý zvuk začne vydávat řemen vlivem vibrací řemenice na klikovém hřídeli. Ta řemenice je dvouhmotnostní a slouží i zároveň jako tlumič vibrací. Pokud se to nezačne ihned řešit, vibrace načnou napínák, kde se unaví ta pružina. Pokud se vymění jedno, nebo druhé, chvíli to bude lepší, ale pazvuky se vrátí. Já mám v autě tuto kombinaci, řemenici originál Ford, napínák od SKF (vydrží prý více než originál Ford) a kratší řemen Contitech 6PK1635. Ten kratší řemen by měl prodloužit životnost napínáku a té řemenice. Firma Continental doporučuje na svých stránkách jako náhradu za originální řemen http://www.aamkatalog.ctapps.de/aam_kat ... =32&md=525# Mám s touto kombinací najeto cca 15 tkm a úplně prosté jakýchkoliv vibrací. Nic není slyšet ani po studeném startu. Vím o člověku, který má s touto kombinací najeto cca 80 tkm a zatím prý O.K
Řemenici jsem objednal a koupil u Fordu stála nějak kolem 2500,- a zbytek jsem objednal na http://www.mjauto.cz řemen stál kolem 500,- a napínák 3470,-Kč

Uživatelský avatar
dandy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 15.10.2009 00:13
Bydliště: Pardubice

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od dandy » 29.10.2009 21:44

Jasně, teď již to vím... Jenze to bohuzel nevedel ten mechanik ktery mi to montoval. Vymenil proste jen napinaci kladku a vic neresil. Ono to ten problem v tu chvili vyresilo, opravdu to bylo nejakou dobu potichu, takze jsme si oba mysleli ze to staci. Zkusim to jeste rychle poresit, ten napinak ma 10 000km, tak by mozna jeste nemusel byt zniceny. Kazdopadne jsou to hrozny zvuky a pri stani v kolone nebo na krizovat, navic treba se zaplou klimou, mam obcas pocit ze se mi rozskoci motor... Neprenasi to nekomu z vas ty vybrace i do rizeni? Mne bohuzel ano, napr. pri parkovani nebo popojizdeni citim celkem zretelne "rupani" do volantu...
Mondeo Combi 2.2 TDCi 114kW Ghia X

Uživatelský avatar
tomik...
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1136
Registrován: 07.04.2009 15:40
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od tomik... » 29.10.2009 22:02

dandy píše:Jasně, teď již to vím... Jenze to bohuzel nevedel ten mechanik ktery mi to montoval. Vymenil proste jen napinaci kladku a vic neresil. Ono to ten problem v tu chvili vyresilo, opravdu to bylo nejakou dobu potichu, takze jsme si oba mysleli ze to staci. Zkusim to jeste rychle poresit, ten napinak ma 10 000km, tak by mozna jeste nemusel byt zniceny. Kazdopadne jsou to hrozny zvuky a pri stani v kolone nebo na krizovat, navic treba se zaplou klimou, mam obcas pocit ze se mi rozskoci motor... Neprenasi to nekomu z vas ty vybrace i do rizeni? Mne bohuzel ano, napr. pri parkovani nebo popojizdeni citim celkem zretelne "rupani" do volantu...

Mě to vibruje jen když mam třeba zapnutej ventilátor, jak ho vypnu, tak je to v poho, to by mohlo bejt taky tim, nebo něco úplně jinýho?
Je: Mondeo Kombi 2.0TDCi 96kW Ghia X, 18" Zetec S - leštěné, Bi-Xenon, DECAT, EGR off - no a myslim že úúplně fuuull výbava :)

Bylo:FOCUS ST 2,5T

Bylo: Mondeo 2,0 TDDI102kW/360N.m. DeCat, 18" Zetec S, Recaro, xenony, weitec -30/30

pavlik.0071
Junior
Junior
Příspěvky: 210
Registrován: 04.03.2009 14:20
Bydliště: Praha

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od pavlik.0071 » 15.12.2009 19:45

ahoj,tak jsem si precetl cely toto tema a mam podobny problem s temi vybracemi,kladky remen vse vymeneno,ale vibrace a hlasity zvuk jde porad jakoby od kladek,chtel jsem se zeptat neni jeste neco pod temi kladkami?rozvodovy retez?bohuzel me ty vybrace ani zvuk nezmizi ani jak pridam rekl bych ze od 2tis otacek je to jeste horsi :cry: nevite nahodou co by to jeste mohlo byt :(mam najeto skoro 300tis.a ten retez jsem nekde tady cetl ze by se mel radeji vymenit pri 280tis.jde me o to aby to nebyla zbytecna investice nechat vymenit retez a vybrace byzustali :(
FORD MONDEO MK3 r.v.2001 2.0i 107kw

Uživatelský avatar
iggyrock
Junior
Junior
Příspěvky: 255
Registrován: 13.05.2009 19:19
Bydliště: Šumava

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od iggyrock » 18.12.2009 10:52

Když to čtu, tak bych to tipoval spíš na ten rozvoďák a jeho napínák. Po 300tkm už bude rozhodně vytahanej a napínák už to nebude zvládat. Ten napínák funguje hydraulicky tlakem motorového oleje. Řetěz se mění myslím po 250tkm. Jinak na ten dlouhej klíňák mi pomohla vysokoviskozní silikonová vazelína. Namazal jsem tím oba řemeny a je klid :-). Nejvíc je to znát za studena na volnoběh, předtím to mělo zvuj jak nějakej starej traktor! Iggyrock
Mondeo VIVA X 2.0TDCi 96kW 2005 Combi
Proton 416GLXi 70kW 1999 Hatchback

pavlik.0071
Junior
Junior
Příspěvky: 210
Registrován: 04.03.2009 14:20
Bydliště: Praha

Re: Zvuky a vibrace

Příspěvek od pavlik.0071 » 19.12.2009 22:00

oba remeny?asi jsem blbej ale celou dobu jsem si myslel ze tam je jenom jeden!a kde najdu druhy?no tak ten traktor souhlasi ale me to dela uz i za tepla,nejhlasitejsi je to pri akceleraci 8O
FORD MONDEO MK3 r.v.2001 2.0i 107kw

Odpovědět

Zpět na „Motor - Mondeo“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů