SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Odpovědět
Uživatelský avatar
uku
Junior
Junior
Příspěvky: 213
Registrován: 17.09.2010 10:52
Bydliště: Brno, Str.

SYNC 3 -spoluprace s TomTomem...

Příspěvek od uku » 02.01.2024 11:44

Zdravím, po velmi velmi dlouhé době během které došlo k několikanásobné aktualizaci Sync 3 (nyní verze 3.4 23188) a změně telefonu (nyní Samsung S23 s Android 14 ) jsem chtěl použít v k navigaci Tomtom v mobilu - verze 3.4.21. Bohužel vůbec nefunguje hlasová navigace. Očekával jsem, že vše bude fungovat jako při příchozím hovoru - přeruší se přehrávání např. radia, zazní pokyn a pokračuje se v přehrávání... Tlačítka hlasitosti na mobilu nejsou funkční, je pouze vidět ikona připojení mobilu přes bluetoth. Pokud zruším spárování s autem tak navigace sice mluví z mobilu ale zase logicky nefunguje handsfree... Asi mám někde něco nastavené blbě ale nepřišel jsem na to co...
AA si zatím bohužel nerozumí s Androidem 14 (mám pocit, že když jsem měl v mobilu ještě Android 13 tak při použití kabelu navigace mluvila...)
Díky za tipy...
byl: Ford Focus C-Max, 1,8 92kW, r.v. 2006, seda metaliza
je: Ford C-Max, 1,0 92kW, r.v. 2018, stribrna tectonic

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Anduril » 02.01.2024 11:54

Nemuze ti to mluvit pres radio, pokud mobil (resp. aplikace v mobilu) pouziva A2DP pro zvuk. Musel bys na Syncu zvolit jako zdroj zvuku ten mobil (pak bys ale logicky zas nemohl poslouchat zaroven radio).
Nektere navigacni aplikace umoznuji nastavit pri BT propojeni jiny audio vystup, napr. handsfree ("jako telefonnni hovor") nebo vynutit repro telefonu...
Nemam ale na syncu vyzkouseno, ze to jako "handsfree" bude fungovat pres radio a spol.
Jestli to neumi nastavit Tomtom appka, tak treba Mapy.cz ano.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
uku
Junior
Junior
Příspěvky: 213
Registrován: 17.09.2010 10:52
Bydliště: Brno, Str.

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od uku » 02.01.2024 15:19

Diky za odpověď. V nastavení ve volbě Zvukový výstup jsem našel tyto možnosti: Kanál hudby, Kanál hlasového hovoru, Kanál systému, Kanál oznámení, Kanál budiku a Kanál vyzvánění. Rychlým otestováním jsem zjistil, že při zvolení jedné z posledních 2 variant funguje alespoň hlasová navi z reproduktoru mobilu (přes sync nefunguje nic). Ty mapy.cz tedy funguji přes sync?
byl: Ford Focus C-Max, 1,8 92kW, r.v. 2006, seda metaliza
je: Ford C-Max, 1,0 92kW, r.v. 2018, stribrna tectonic

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Anduril » 02.01.2024 15:36

No pokud to nejde jako Kanal hlasoveho hovoru, tak to asi nic no. Musis to rozjet pres AA nebo pouzivat reprak mobilu.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Vacil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 142
Registrován: 05.01.2020 09:04
Bydliště: Obříství

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Vacil » 02.01.2024 20:57

Přímo Samsung má v nastavení Zvuku možnost "Samostatný zvuk aplikace", kde můžeš libovolný appce natvrdo nastavit, jakej má používat zvukovej výstup (třeba právě repro mobilu, i když je mobil jinak připojenej k BT přehrávači). Ale to co chceš primárně ty to neumí, ani jsem to u TomTomu nikdy neviděl.

Ještě mě napadá - když máš spárovanej mobil s autem a mrkneš do detailů BT připojení k autu v mobilu a necháš zaškrtnutý jenom "Hovory", tak by ti všechen zvuk měl jet z mobilu a jen hovory přes auto ..

Jinak S23 s A14 mám a s Android Auto není výraznější problém, co myslíš tím "nerozumí si"? :)

Uživatelský avatar
uku
Junior
Junior
Příspěvky: 213
Registrován: 17.09.2010 10:52
Bydliště: Brno, Str.

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od uku » 02.01.2024 21:24

Díky, vyzkousim se s tím samostatným zvukovým výstupem pohrát o víkendu. Je mi divné, že by to Tomtom neuměl když by to - jestli jsem pochopil předcházející příspěvek - měly umět Mapy.cz. (Nejsem si jistý ale myslím, že mi to na předchozím autě fungovalo).
V principu je to přece obdobné - výstup z reproduktoru mobilu přesměrovat přes BT do repro auta...
Ad AA x Android 14: Po zapojení kabelu se mi na displeji mobilu objeví hláška něco ve smyslu že v mobilu nejsou žádné kompatibilní aplikace a sync se neprepne do módu AA, tzn. nelze spustit GoogleMaps, Mapy.cz apod.
Zkoušel jsem mobil přepnout do angličtiny (posledně to pomohlo) ale nic...
byl: Ford Focus C-Max, 1,8 92kW, r.v. 2006, seda metaliza
je: Ford C-Max, 1,0 92kW, r.v. 2018, stribrna tectonic

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Anduril » 02.01.2024 22:25

S mapy.cz jsem to myslel tak, ze to v nich jde nastavit - zpusob jakym posilaji zvuk. Netvrdim, ze to se Sync pak funguje, tak jak si predstavujes :)
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

PetrS24
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 25.07.2023 11:21
Bydliště: Opava

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od PetrS24 » 03.01.2024 12:49

Vacil píše: 02.01.2024 20:57 Přímo Samsung má v nastavení Zvuku možnost "Samostatný zvuk aplikace", kde můžeš libovolný appce natvrdo nastavit, jakej má používat zvukovej výstup (třeba právě repro mobilu, i když je mobil jinak připojenej k BT přehrávači). Ale to co chceš primárně ty to neumí, ani jsem to u TomTomu nikdy neviděl.

Ještě mě napadá - když máš spárovanej mobil s autem a mrkneš do detailů BT připojení k autu v mobilu a necháš zaškrtnutý jenom "Hovory", tak by ti všechen zvuk měl jet z mobilu a jen hovory přes auto ..

Jinak S23 s A14 mám a s Android Auto není výraznější problém, co myslíš tím "nerozumí si"? :)
Mám taky S23U, A 14 UI 6.0, AA verze 10.9.634644 používám nejčastěji Google mapy, k tomu pouštím podcasty (když navigace něco říká, tak podcast přeruší, následně zase pustí) a funguje to bezvadně ( Sync mám verzi 3.4.23188 )
Ford Focus MK4 ST Line X modelový rok 2021

Uživatelský avatar
karolkopictures
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1888
Registrován: 02.02.2008 03:18
Bydliště: Morovno,Trenčianský kraj,SR

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od karolkopictures » 03.01.2024 13:29

Ja mám Samsung A52S Android 14 ui 6.0,AA 11....., Sync 3.4 23088 a funguje to,používam Google maps a púšťam si hudbu cez spotify
FUTURA
RED

Vacil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 142
Registrován: 05.01.2020 09:04
Bydliště: Obříství

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Vacil » 03.01.2024 21:01

uku píše: 02.01.2024 21:24 Ad AA x Android 14: Po zapojení kabelu se mi na displeji mobilu objeví hláška něco ve smyslu že v mobilu nejsou žádné kompatibilní aplikace a sync se neprepne do módu AA, tzn. nelze spustit GoogleMaps, Mapy.cz apod.
Zkoušel jsem mobil přepnout do angličtiny (posledně to pomohlo) ale nic...
To bude nějaká konina v telefonu, co přesně to píše/ukazuje? Aplikaci Android Auto máš aktuální? Neni Appka jen uspaná nebo nesebral jí telefon nějaký oprávnění? Samsung to rád dělá, když aplikace nepoužíváš a nevypneš si tu funkci.

btw Aby fungovalo Android Auto, tak je potřeba mít nastavenýho Google Assistanta, kterej dřív (možná i pořád?) nešel nastavit, když telefon byl v češtině. Respektive ono to po zprovoznění telefonu fungovalo, ale jakmile sis hrál s aplikací AA a smazal jí třeba data, tak bylo potřeba Assistanta znova nastavit a to už byl v češtině problém. Ale tam to končilo při jeho nastavování, ne hláškou, že v mobilu nejsou kompatibilní aplikace.

Uživatelský avatar
uku
Junior
Junior
Příspěvky: 213
Registrován: 17.09.2010 10:52
Bydliště: Brno, Str.

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od uku » 05.01.2024 13:56

Díky všem za tipy :-) vezmu to postupně:

- ad "nekompatibilita" AA x Android 14: při aktualizaci na Android 14 zřejmě opravdu došlo k uspání AA. Po jejím odblokování a aktualizaci AA funguje. S Google asistentem jsem nic nedělal
- ad Tomtom: postupně jsem vyzkoušel použití všech výstupních kanálů, které TT nabizi v kombinaci s vypnutím nebo zapnutím samostatného zvukového výstupu a jeho dalším nastavením ve variantě s připojeným/nepřipojeným mobilem přes kabel k Syncu.
Výsledky:
a) hlasová navi funguje pouze přes repro mobilu při nastavení zvukového výstupu v TT na „Kanál budík“ nebo „Kanál vyzvánění“ nezávisle na tom, zda je v mobilu použita fce Samostatný zvuk aplikace
b) v případě připojení mobilu kabelem k Syncu pak k výše uvedenému výčtu při nastavení zvukového výstupu v TT „Kanál hudba“ navíc přibyla hlasová navi přes Sync, kdy pokyny nevypínají používaný zdroj ale zní přes něj.

- díky již funkčnímu AA potvrzuji, že Mapy.cz fungují tak jak bych chtěl aby fungoval Tomtom...
byl: Ford Focus C-Max, 1,8 92kW, r.v. 2006, seda metaliza
je: Ford C-Max, 1,0 92kW, r.v. 2018, stribrna tectonic

Uživatelský avatar
petanb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 07.05.2015 08:04

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od petanb » 14.01.2024 19:22

Zdravím, aktualizoval jsem si Sync3 na 3.4. Loga rádií FM se začala objevovat aniž bych musel něco nastavovat, chtěl jsem si ještě aktivovat calm screen (klidná obrazovka). Když ji povolím přes Forscan tak v nastavení displeje tato možnost je, ale jakmile vypnu a opět zapnu rádio tak z nastavení displeje zmizí. Mohl by mi prosím někdo poradit jak tuto situaci vyřešit. Děkuji :(
Ford Focus ST-line kombi 1.5 ecoboost 134Kw 2017 black

Uživatelský avatar
Anduril
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5087
Registrován: 07.11.2009 16:56
Bydliště: Ostrava

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Anduril » 14.01.2024 19:29

Pravdepodobne stary firmware (kalibrace) v apim (sync), potrebujes novejsi.
Je: Ford Focus IV Active X 1.5 EcoBoost 110kW Metallic (galerie)
Byl: Ford Focus III Titanium 1.6 EcoBoost 134kW Colorado (galerie)
Byl: Ford Focus II Trend X 1.6 74kW Avalon (galerie)

Uživatelský avatar
petanb
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 07.05.2015 08:04

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od petanb » 14.01.2024 20:08

Ok díky. Je lepší to přenechat autorizovanému servisu a nebo je to bezpečné podle návodu na cyanlabs fóru?
Ford Focus ST-line kombi 1.5 ecoboost 134Kw 2017 black

Vacil
Nováček
Nováček
Příspěvky: 142
Registrován: 05.01.2020 09:04
Bydliště: Obříství

Re: SYNC 3 - rady, tipy a problémy uživatelů

Příspěvek od Vacil » 15.01.2024 00:20

V servisu ti tohle neudělaj.
Podle návodu na fmods/cyanlabs to udělat jde, ale úplně bezpečným bych to nenazval :-D.
Každopádně udělat to jde. Jestli máš nějakej trochu lepší kabel k forscanu, nebo nečínskou UCDS. :wink:

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti