Bouračka na dálnici - Konečný verdikt padl- vyřešeno

Moderátor:phofy
Uživatelský avatar
johnyram
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 16.05.2010 17:58
Bydliště: Liberecko

Bouračka na dálnici - Konečný verdikt padl- vyřešeno

Příspěvek od johnyram » 19.08.2011 14:33

Zrovna mi volal synovec, že si jel v pohodě na dálnici 110km/h a najednou ho frajer předjíždí v připojovacím pruhu na dálnici, ale nějak (nechápu jak) to neodhadl, a vytlačil ho do rychlého pruhu a ještě ho natlačil na svodidla, takže má zdemolovaný auto z obou stran. Byl to nějaký mladý kluk, ale byl prý v pohodě, vyměnili si iniciály, on měl auto jen odřený (nevím co to měl) a pelášil dál. Ford měl ohnuté řízení, těhlice, kola uplně šejdrem, takže odtah do Forda. Velmi hrubý odhad, jen věcí na karoserii a laku cca 40 tis + uvidí co dál na řízení, popř. kastli atd. Klučina má pojišťovnu Wustenrot, tak to jsem teda zvědavý, jak to bude probíhat dál. Je z toho uplně zdrcený....
I kdyby mu pojišťovna nezaplatila celou částku, tak je tu ještě možnost doplatku vymáhat soudně po viníkovi, ale to asi bude na dlouhé lokte. Prý se zkusí dohodnout na plné výši, ale bůh ví jak to bude.
Máte s tímto někdo zkušenosti?
Naposledy upravil(a) johnyram dne 13.02.2012 09:04, celkem upraveno 2 x.
Mondeo 06' kombi Tdci 6kvalt 96kw, xenony, vyhřívané skla, denní svícení, sony mp3, tažné...

Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Tormen » 19.08.2011 17:33

Já mám, a špatný. Vždycky volat policii....
kort při nehodě, po který by moje auto bylo nepojízdný...
frajer by dostal pokutu a příště by si to rozmyslel.
S policejním protokolem fungují pojišťovny úplně jinak.
A když za týden kluk řekne, že v tu doby nikde po dálnici nejel, že má svědka že celý den byl doma. tak z něj ty peníze nikdy nevytáhnete... (věř, že mě to jeden takhle udělal....)
No ale pokud bude viník rozumnej, tak to přizná a pojišťovna to v pohodě zacvaká.

Jinak pokud je auto nepojízdný a odřený z obou stran, tak si myslím, že 40k to nezpravý.
Pokud si to budeš spravovat sám, tak to do těch 40 opravíš, ale pojišťovna ti dá třěba 20k.
Zkusil bych dát to do FORD a ať pojišťovna zaplatí rovnou servisu. Bude to stát třeba 60k a ty neuvidíš ani korunu, ale auto bude v cajku....
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Sobull » 19.08.2011 18:25

johnyram píše:I kdyby mu pojišťovna nezaplatila celou částku, tak je tu ještě možnost doplatku vymáhat soudně po viníkovi
Tak na to bych se nespoléhal. Taky sem už tohle slyšel a tak sem se na to ptal kamaráda, co leta dělal likvidátora. A řekl mi, že je to pitomost. Pár takových pokusů měl, ale vymoct něco můžeš jenom na troubovi, co ti podepíše, že ti něco doplatí. Pokud nejsi spokojený s plněním, soudit se můžeš jen s pojišťovnou.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Uživatelský avatar
johnyram
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 16.05.2010 17:58
Bydliště: Liberecko

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od johnyram » 19.08.2011 20:22

Tormen píše: Zkusil bych dát to do FORD a ať pojišťovna zaplatí rovnou servisu. Bude to stát třeba 60k a ty neuvidíš ani korunu, ale auto bude v cajku....
Už to je odtažený ve Fordu, právě na tu tvoji poslední větu trochu spoléhá. Tak to snad tak dopadne :cry:

Sobull -> psali ve Světě motorů, že chlápek vysoudil doplatek mezi škodou zaplacenou pojišťovnou, a mezi tím co zaplatil on. Šlo tuším o cca. 40 tisíc + odškodnění za to, že to auto už nikdy nebude mít tu hodnotu co mělo předtím, protože už bylo bouraný a opravovaný, což mi přijde docela logický :wink:
Mondeo 06' kombi Tdci 6kvalt 96kw, xenony, vyhřívané skla, denní svícení, sony mp3, tažné...

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Sobull » 20.08.2011 09:58

Je sice logický, že už nebude mít hodnotu jako předtím, ale je pitomost aby ten rozdíl doplácel viník. Na to je snad pojištěnej...
Takže v tom musí být něco jinýho jako třeba, že pojišťovna sníží plnění, protože byl nacamranej nebo měl auto ve špatným stavu. Nebo se mu k něčemu takovýmu musel upsat. Toliko vyjádření člověka, který v tom dělal.
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

Tormen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 176
Registrován: 24.02.2009 18:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Tormen » 20.08.2011 12:00

Jedna když to dáš do Fordu, nemáš starosti a lítání, dokonce si můžeš vykecat (máš na to nárok od pojišťovny viníka) i zapůjčení vozu podobného typu jako si měl, tedy velikost a motorizaci.
Jenže to nikdo neví a pojišťovna ti to sama nenabídne.

Ale držím palce, ať to synovce nestojí moc čas a žádný peníze a auto je zase v cajku...
Mondeo ST220; 3.0 V6 166kw; 2003

Uživatelský avatar
Sobull
Zkušený
Zkušený
Příspěvky: 1393
Registrován: 24.08.2009 18:09
Bydliště: Polička

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Sobull » 20.08.2011 12:17

Nezamortizujou mu to? Není lepší smluvní servis pojišťovny?
FFII kombi 2,0TDCI, 2006

frantik.17
.
.
Příspěvky: 8183
Registrován: 26.01.2009 22:18
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od frantik.17 » 20.08.2011 14:23

..přesně tak, minulí rok, co jsem měl mondeo mk3 na mě snad byla vypsaná odměna a každé tři měsíce jsem měl auto v servisu, nedání přednosti v jízdě, jízda na červenou a pod. nikdy sem nebyl viník.

...do fordu nemá cenu chodit, nikdy, našel jsem si smluvní servis pojišťovny, tam přijel likvidátor, zhodnotil díly co byly potřeba vyměnit, a servis si dal cenu za práci, a za kolik je to schopný opravit, cena vyšla vždy o 30% levněji, než autorizovaný...karoserii sem si nechal dát buďto druhovýrobu nebo použ. díly, přičemž vyfakturovaly nové+ pojišťovna vyinkasovala amortizaci. S tím, že díky použitým dílum z toho servis měl vejvar jak prase, a já opravené auto k nepoznání + jako poškozený od pojišťovny náhradní auto zcela zdarma.

Toť moje zkušenoti :wink:
ST 340 by DreamScience ( 343PS 242kW 547Nm )
EX: Mondeo Mk4 Titanium S

Uživatelský avatar
pbjun
Test driver
Test driver
Příspěvky: 5869
Registrován: 02.02.2008 03:18

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od pbjun » 20.08.2011 16:24

Jinak k tomu vymahani po vinikovi, je to nezakonne a nekde se to resilo dokonce ustavnim soudem! Od toho aby se clovek nemusel bat vymahani skody je POVINNE RUCENI! Kdyz mate povinne ruceni tak nikdy nikomu nic nepodepisujte, jen protokol o nehode a idealne samozrejme volat cajty at pak vinik nerekne ze vinik ses ty... Cajti sice remcaj ale reknes ze nevis jaka je skoda, ze to nedokazes odhadnout a navic pokud byly poskozene svodidla tak byl poskozen majetek statu (treti osoby) a to ses povinen cajty volat vzdy.

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Eidž » 22.08.2011 21:23

No, jelikož díky vlastní blbosti mám zkušenost s likvidací pidi škody, která tedy ještě od 3. 8. není vyřízená, tak můžu konstatovat jediné - celé je to založené na tom, jaké máte nervy. Slušné jednání znamená, že jste oškubaní.
A znalost českého práva je vhodná.
Např. to, že důkazní břemeno je na poškozeném, tj. poškozený má povinnost prokázat vinu druhého. Pokud ji tedy viník odmítá přiznat.

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
Maximus87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 171
Registrován: 24.11.2009 17:43
Bydliště: Brno-venkov

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Maximus87 » 23.08.2011 11:57

Ahoj, taky přidám trošku do mlýna, už je to delší dobu, ale co si pamatuju tak u mé škodné události, jsme cajty nevolali, ženská spolupracovala, všechny dokumenty jsme dodali, likvidátor přijel ke mně hned druhej den, poslal mi rozpis poškozených dílů na mail, dokonce sám ještě přidal trošku natuklej výfuk - jen tlumič, čehož jsem si ani nevšiml, prostě v pohodě spolupráce. Domluvili jsme se na plnění - rozpočtem - tedy, že si to opravím svépomocí. Sehnal jsem si všechny díly, co šlo jsem si nechal poslat poštou, zbytek vrakáč, dal jsem to týpkovi do dílny, ten to nastrojil, udělal lak. A pak jsem 3 měsíce každej týden volal na pojištovnu jaká je situace a pořád jen slyšel, že se to řeší, po té době mě z ničeho nic došli peníze na účet a druhej den poštou dopis, že škodnou událost uzavírají a vyplácí mi určitou částku. Byly to sice nervy a docela práce sehnat díly za rozumný ceny, ale na účet mně přišlo 45tis a já si to opravil za 20tis. Takže nakonec spokojenost, kdybych to dal do servisu a nechal jim volný pole působnosti, tak mě pojištovna vyplatí půlku vzhledem k amortizaci a zbytek si doplatím sám... Asi nikdo nerad bourá, ale když už se to stane, tak je dobrý, aby z toho člověk aspon vyšel co nejlíp se týče peněz za opravu..
Mk3,Duratec 107kw,Tomason TN6 + Goodyear EAGLE F1,podvozek Ap,Denní svícení audi S6,nárazník st
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek

Eidž
Test driver
Test driver
Příspěvky: 2224
Registrován: 20.02.2010 09:39
Bydliště: Hradec Králové/Pardubice

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od Eidž » 24.08.2011 05:46

Jen doplním - amortizace je od pojišťovny finta. Ne vždy je to správný, neboť použitím nového dílu se nezvýší cena vozu, tj. je třeba amortizaci rozporovat. Ale záleží na situaci. Celé je to postavené na tom, že jejich standardní postup je výhodný pro ně, pokud se člověk neozve...

Seat Altea XL-prodáno
Ford Focus kombi, 1,8 TDCi, 85 kW, Ghia(+tempomat,+DRL), RV 05/2002-prodáno
Honda Jazz, 1,4 GD1 61 kW, automat(+DRL), RV 03/2003
Škoda Forman 135, LPG, 43 kW, GLX, RV 12/1992, model 1993-prodáno


Uživatelský avatar
johnyram
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 16.05.2010 17:58
Bydliště: Liberecko

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od johnyram » 07.09.2011 07:32

Tak po 14 dnech s servisu si to synovec včera vyzvedl. Zatím neplatil nic, prý to pojišťovna zaplatí komplet, tak snad budou mít pravdu. Ale při točení volantem na jakoukoliv stranu se mu v tom ozývá takové kovové mletí a dření. A toho si ve Fordu Lbc nikdo nevšiml i když jim to jasně říkal, když tam to Mondeo dával. Strašně se divili, když jim hned volal zpátky, takže to tam dnes veze dát znovu.... Jinak zatím byla cena kupodivu 40 tis. což docela jde si myslím, na to jak to vypadalo. No tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál :wink:
Mondeo 06' kombi Tdci 6kvalt 96kw, xenony, vyhřívané skla, denní svícení, sony mp3, tažné...

Uživatelský avatar
johnyram
Junior
Junior
Příspěvky: 250
Registrován: 16.05.2010 17:58
Bydliště: Liberecko

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od johnyram » 07.10.2011 13:27

Tak to bylo ložiskama v kolech, obě vyměnili a auto je teda zase v pořádku. Až potud je vše ok, po dalším týdnu se mu z Fordu ozvali a musel ještě cirka 10 tis. doplatit, že mu pojištovna nezaplati všechno a odečetli amortizaci. :roll:
Tak nevím, jak blbě je to tady nastavené. On to nezavinil, auto bylo v perfektním stavu, 6 let staré, tak se mi zdá 10 tis. poměrně dost.
Tak bude zkoušet nějaké kroky, aby to buď doplatil viník, nebo pojišťovna, ale je to všechno na dlouhé lokte s nejistým výsledkem.
Tak uvidíme. :|
Mondeo 06' kombi Tdci 6kvalt 96kw, xenony, vyhřívané skla, denní svícení, sony mp3, tažné...

Uživatelský avatar
vitut
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 3068
Registrován: 25.06.2008 13:03
Bydliště: Milovice(NB), Štoky(HB)
Kontaktovat uživatele:

Re: Bouračka na dálnici

Příspěvek od vitut » 07.10.2011 13:57

Dat to k soudu (staci vetsinou jen pohrozit). Pojistovna nema pravni narok na odecitani nejake amortizace dilu. Kdo jim na to skoci, plati ...
S-Max, 2.0 TDCi, 103 kW, 2009, modrá Blazer
FoFo1 combi, 2.0 16V, 127 kW, 2003, modrá Imperial
C-Max mk1, 1.8 16V, 88 kW, 2004

byl: FoFo1 combi, 1.8 TDCi, 85 kW, 2002, šedá

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Pokec“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 0 hostů