Nehrající přední reproduktor při otevření/zavření dveří

Odpovědět
aivn86
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26.10.2011 20:55
Bydliště: Třebíč

Nehrající přední reproduktor při otevření/zavření dveří

Příspěvek od aivn86 » 11.05.2015 21:33

Předpokládám, že se to tu ještě neřešilo. Myslím, že je to docela specifický problém.

Popis problému:

Mám v FOFO2 rádio Alpine CDE-173 BT. Všechno hraje dobře a myslím, že v rádiu problém není. Ale často se mi stává, že najednou přestane rádio hrát. Všechny reproduktory jsou naprosto ticho. Přitom rádio svítí a funguje normálně. Dlouho jsem nevěděl čím to je.
Po nějaké době jsem přišel na to, že když bouchnu se dveřmi u spolujezdce, tak se všechno rozehraje a zase to funguje normálně.

Zkoušel jsem vytáhnout rádio, když to zrovna nehrálo. Třásl jsem s ním a zkoušel jsem do něj bouchat. Nic nepomohlo, stále bylo ticho. Až když jsem opět bouchl se dveřmi od spolujezdce, tak to začalo hrát.

Měl jsem rozdělané i přední dveře. Zkoušel jsem hýbat s kabely (v situaci, kdy vše fungovalo), ale nic zvláštního jsem nepozoroval a hrálo to stále. Prozatím jsem zatím kabely nerozlepoval a nezkoumal jsem dál.

Otázka:

Existuje snad u autorádií nějaká ochrana proti např. zkratu, která by vypnula celý koncový zesilovač? Pak by mohly být někde kabely, které se někdy dotknou.

Případně nenapadá vás něco jiného?

Dík za rady.
Grand C max, 2.0 TDCi, 2013

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12981
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Nehrající přední reproduktor při otevření/zavření dveří

Příspěvek od stano. » 11.05.2015 21:36

aivn86 píše:Existuje snad u autorádií nějaká ochrana proti např. zkratu, která by vypnula celý koncový zesilovač? Pak by mohly být někde kabely, které se někdy dotknou.
Ano. Mozes este odpojit/odcvaknut repro v spolujazdcovych dverach za radiom. Ak to prestane, mozes ist po kabloch vo dverach alebo skontrolovat samotne repro.

aivn86
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26.10.2011 20:55
Bydliště: Třebíč

Re: Nehrající přední reproduktor při otevření/zavření dveří

Příspěvek od aivn86 » 12.05.2015 19:30

Ahoj Stano,
jestli jsi z Tr. tak asi víš s kým se bavíš :)
Když jsem zkusil odpojit repro ve dveřích momentě, kdy to hrálo, tak vše fungovalo normálně. Zkoušel jsem i hýbat s dráty ve dveřích, ale hrálo to pořád. Zkusím tedy oddělat reprák a podívat se přímo k němu.
Grand C max, 2.0 TDCi, 2013

stano.
Člen klubu
Člen klubu
Příspěvky: 12981
Registrován: 18.07.2011 19:55

Re: Nehrající přední reproduktor při otevření/zavření dveří

Příspěvek od stano. » 12.05.2015 20:32

Ok. Potom jednoduchsie: Skus este nechat ten konektor od repro odpojeny, len ho zaizoluj vo dverach. Ci to bude pri manipulacii s dverami blbnut aj nadalej.

aivn86
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 26.10.2011 20:55
Bydliště: Třebíč

Re: Nehrající přední reproduktor při otevření/zavření dveří

Příspěvek od aivn86 » 24.05.2015 12:53

TAk se v tom zkouším vrtat. A zatím bez výsledku. Momentálně mám rádio ve stavu, že nehraje. Když odpojím reproduktor ve dveřích, tak se nic nezmění a je ticho. Co je zajímavé, v tomto stavu jsem na drátech vedoucích k reproduktoru naměřil stabilních 5,25V.

Když jsem to měřil ve hrajícím stavu, tak tam bylo pár desetin voltu podle toho jak nahlas to bylo. Nicméně v tomto případě bylo měření asi nepřesné. Nevím jak moc to dokáže obyčejný multimeter změřit.
Grand C max, 2.0 TDCi, 2013

Odpovědět

Zpět na „Focus - rádio a muzika“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů