• DOMŮ
 • DISKUSNÍ FÓRUM
 • ČLENSTVÍ
 • KALENDÁŘ AKCÍ
 • PRAVIDLA
 • O NÁS
 • NAPIŠTE NÁM
 • PRAVIDLA

  Vážení uživatelé,


  diskusní fórum na tomto serveru je založeno na dobrovolnosti a nadšení mnoha lidí se stejným zájmem. Cílem zde vedených diskuzí je poskytnout informace přehledně a srozumitelně. Proto si, prosím, přečtěte a hlavně dodržujte následující pravidla. Pokud chcete být aktivním účastníkem diskuzí na tomto serveru, budete se muset jimi bezpodmínečně řídit. V jiném případě budete muset hledat pomoc jinde.


  -Příspěvky, které budou závažným způsobem porušovat pravidla diskuze nebo budou jakýmkoliv způsobem poškozovat forum samotné (formou spamu apod.) , nebo jeho administrátory , moderátory nebo členy fora  mohou být vymazány a bude to považováno za porušení pravidel . Pokud vam nepujde vložit nějaký odkaz nebo se bude zobrazovat v jiném tvaru , toto nastavení má nějaký význam a proto není vhodné toto nastavení nějakým způsobem obcházet (vkladání přes "code" a pod ) toto bude považováno za umyslné porušování pravidel . Uznejte, že dodržováním dále uvedených pravidel se zajistí přehlednost a kultura diskusního fóra, pozvedne se tak jeho užitečnost.


   


  -Chovejte se tak, jak si přejete, aby se ostatní chovali k vám. Jste na serveru sdružujícím lidi se stejným zaměřením, můžete je považovat za své přátele. Snažte se, aby slova jako slušnost, respekt nebo tolerance nebyly jen prázdnými pojmy, ale přesně vystihovaly váš přístup k ostatním. · Nejdřív hledejte a teprve pak se ptejte. Opakované dotazy na základní problémy jsou jedním z hlavních nešvarů jakýchkoliv technických diskuzí.


  -Dříve než vložíte svůj dotaz (i když se vám zdá zásadní a jedinečný), snažte se odpověď v diskuzích najít pomocí nástroje na hledávání v diskuzích. Nebude to ztracený čas, dozvíte se spoustu zajímavých a užitečných věcí. Teprve pokud všechno selže, podělte se o svůj problém s ostatními. ·


  -Při prvním přihlášení je potřeba  zvolit si přezdívku , snažte se používat srozumitelná slova nebo spojeni .- např . 134274  - toto nikomu nic neřekne a v případě setkání třeba na srazu si nedokážu představit jak tohoto člena oslovovat . Dále není povolené uvádět v přezdívce nebo v profilu jakékoliv reklamni odkazy , služby nebo názvy , které budou v rozporu se slušným chováním (vulgární, rasistické apod ) . toto bude považováno jako porušení pravidel .V případě , že se vám nepodaří registrovat se kontaktujte admina , ktery s vami problém vyřeší . Pokud se vám při přihlášení objeví hláška "že se nemužete přihlásit z důvodu banu uvedeného v odkazu přihlášení ", kontaktujte admina s udaji vaší IP adresy , aby bylo možné prověřit důvodnost banu , pokud byl ban vydán oprávněně , respektujte toto rozhodnutí - pokusy o nové registrace budou brány jako závažné porušení pravidel a pokud byl ban časový bude změněn na trvalý a všechny pokusy o další registraci budou mazány . 


  Pište slušně a pokud možno spisovně. Záměrné prznění jazyka (psaní W místo V a pod.) či extrémní odchylka od běžného projevu povede pouze k smazání příspěvku. Uvědomte si, že vyhledávací program je schopen vyhledávat jen podle výrazy tak, jak jsou psané a nikoliv jejich zprzněné modifikace. 


  NEPIŠTE CELÝ NADPIS NEBO TEXT KAPITÁLKAMI (velkými písmeny). Jednak je to neslušné (v psané formě to znamená velký důraz nebo křik) a pak se to také špatně čte.


  - Buďte trpěliví. Nemá smysl po půl hodině bez odpovědi psát do diskuze příspěvky typu "To vážně nikdo neví?", ničemu tím nepomůžete. ·


  -V diskuzích je přísně zakázáno vkládat i jen odkazy na stránky, kde se vyskytuje nelegální obsah. 


  -Pokud zakládáte novou diskuzi, dejte si pozor na:


  -Vhodně zvolenou kategorii. Vyberte tu, která se pro daný příspěvek nejlépe hodí. Pokud logicky spadá do více kategorii, vyberte jednu z nich, v žádném případě nevkládejte příspěvek do všech! Pokud se náhodou netrefíte, moderátor vaši diskuzi přesune. 


  Oddělení nesouvisejících témat.


  Je nevhodné diskutovat v jednom tématu několik různých problémů! Zvažte, zda nebude lepší vytvořit pro každý problém oddělené vlákno. 


  Výstižný titulek (nadpis).


  Diskuzí je spousta a správný titulek často rozhoduje o tom, jestli se případný rádce na váš problém vůbec podívá. Diskuze s nadpisem "pomoc" nebo "???" budou mazány. Špatným příkladem titulku jsou na tomto serveru titulky "Kolik?", "Tak kolik?" a pod. o Svůj problém popište maximálně podrobně, ať se prvních 10 příspěvků v diskuzi nemusí věnovat páčení doplňujících informací.


  -Čím lépe svůj problém popíšete, tím větší šanci máte na rychlé a úspěšné řešení. 


  -Pokud odpovídáte do již existující diskuze, dejte si pozor na: o Odpověď vhodnou pro úroveň diskuze (viz níže). Jinak byste měli svoji odpověď formulovat na otázku z úrovně technických diskuzí a jinak ze společenských diskuzí.


  Přidržení se tématu.


  V jednom tématu by se mělo diskutovat pouze o jedné věci. Stáčení diskuzí k jinému, byť možná příbuznému tématu, je nevhodné - diskuze se stává nepřehlednou a vůbec se téma s 500 odpověďmi hodně špatně čte. 


  Vhodnost citací. Diskusní fóra zvládají i citace z příspěvku, na který reagujete. Měli byste jich však používat jen v omezené míře a s citem, více méně pouze ve chvíli, kdy by bez ní byla vaše odpověď obtížně pochopitelná. Pokud jde o plynulou diskuzi, kde diskutující navazují na předchozí příspěvky, je citace zbytečná. Pokud už citaci použijete, citujte pouze tu část příspěvku, na kterou reagujete - zbytek textu smažte.


  -V žádném případě necitujte celou předchozí diskuzi! Diskuse, kde diskutující bezhlavě citují předchozí příspěvky včetně obrázků, působí nepřehledně a nesvědčí o kultuře fóra.


  U citací je obzvlášť nutné správně ukončovat BB značky, proto se před odesláním raději pomocí tlačítka "Náhled" přesvědčte, že je vše v pořádku. Pokud píšete souhrnnou odpověď na více příspěvků, použijte více citací v jednom příspěvku. Je to sice pracnější, ale přehlednější a datově úspornější. Snad uznáte, že vícekrát citovaný kompletní příspěvek s obrázky působí přinejmenším hloupě.


  - Při psaní příspěvků nepoužívejte hranaté závorky! Ty jsou určené pro interní formátovací značky. ·


  -Pokud na svůj problém najdete řešení sami, připište ho prosím na konec té relevantní diskuze, ať z toho mají užitek i ostatní čtenáři.


  Pokud se z nějakého důvodu rozhodnete opustit řady členů klubu ,nemažte svoje příspěvky - tím ztratí celý téma smysl a bude vymazáno včetně příspěvků ostatních členů .To samé se vztahuje na nesmyslné mazaní svých příspěvků - toto bude považováno za porušení pravidel a nasledně může dojít k zamezení přístupu .


  - Při pořádání společenských akcí, srazů a pod.: - zadávejte titulek diskuze zadávejte ve formátu KDY, NÁZEV AKCE, KDE. o Do prvního příspěvku vepište všechny důležité informace jako jaký bude program, jak se na místo dostat, počet možných účastníků (případně i jejich přezdívky), možnosti ubytování a stravování, ceny a pod. Tento první příspěvek průběžně aktualizujte! Změnu či úpravu pravidel může provést admin team


  -Na fóru je zakázáno vkládat příspěvky porušující zákony ČR. Zároveň se zavazujete dodržovat pravidla slušného chování a respektovat rozhodnutí administrátorů a moderátorů.

  -Ačkoli se administrátoři a moderátoři snaží sledovat příspěvky všech uživatelů, může se stát, že se na fóru objeví příspěvek, který pravidla či dokonce zákony porušuje.


  Plnou zodpovědnost se všemi případnými důsledky nese autor takového příspěvku. Sami účastníci mohou administrátory a moderátory na podobný příspěvek upozornit.

  Uživatelé fóra ford-focus.cz (dále jen „fórum“) berou na vědomí, že vložením svého příspěvku do fóra dochází ke konkludentnímu uzavření nevýlučné licenční smlouvy mezi provozovateli fóra a vkladatelem příspěvku dle § 46 an. zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon. Provozovatelé fóra jsou zároveň oprávněni udělit k příspěvkům uživatele fóra sublicence třetím osobám pro propagaci služeb serveru ford-focus.cz.

  Dle § 46 an. Zákona č. 121/2000 Sb., autorský zákon, dochází vložením jakéhokoli příspěvku do obsahu fóra k uzavření nevýlučné licenční smlouvy.

  Odstoupení od smlouvy je možné dle obchodního zákoníku výpovědí jedné ze smluvních stran, a to do jednoho roku od konce kalendářního měsíce, ve kterém byla výpověď doručena druhé straně.


  Provozovatelé fóra si vyhrazují právo odstranit, upravit, přesunout nebo uzamknout libovolné téma nebo příspěvek porušující pravidla bez předchozího upozornění.


  Vzhledem k tomu, že zasíláni informací el. prostředky je nově upraveno zákonem č. 480/2004 Sb. , který nabyl účinnosti dne 7.9.2004 a podle § 7. tohoto zákona je možné šířit obchodní sdělení el. prostředky pouze za předpokladu, že adresát dal předem prokazatelný souhlas k takovémuto využití svého elektronického kontaktu, proto si Vás dovolujeme z tohoto důvodu zdvořile požádat o souhlas , který nám dáte svojí registrací . Pokud v budoucnu nebudete mit zájem o zasílání informací , stačí v uživatelském panelu změnit nastavení u položky " Zasílat informace od administrátorů" .


  - Pokud se vaše firma nebo vy zabýváte servisem, službami v automobilovém průmyslu  nebo prodejem dilů , je možné vaše služby nabízet formou reklamy za úplatu . Prosím kontaktujte admin team na admin@ford-focus.cz , kde je možné dohodnout detaily spolupráce . Veškeré neschválené příspevky nabizející výše uvedené služby budou mazány a bude to považováno za porušení pravidel . 


  Pravidla pro sekci bazar: -Inzerování je pouze pro členy klubu -Netolerují se žádné odkazy, reklamy či prodej za účelem obchodu.


  -Výhradně pro vlastní inzerci !!!!!!!!


  - inzerování za někoho jiného bude považováno za obchodování .


  -Pouze soukromá inzerce - inzerování více dílů z více modelů bude považováno za komerční inzerci .


  -Změnu nebo doplnění pravidel může provést pouze admin team.


  -Pokud mozno uvadejte i cenu aby pak nebylo nekolik dalsích dotazu ohledne ceny .


  -odpovídat (nabízet )   v poptávkových rubrikách mohou členové fora a partneři , ostatní odpovědi (nabidky ) budou mazány - pokud chcete neco nabizet , je k tomu určená sekce prodej . moderátoři takové odpovědi budou mazat a bude to považováno za porušení pravidel .


  Pokud bude zboží prodáno dopište nápis "PRODÁNO- KOUPENO" do názvu tématu ať je hned patrné jak je to aktuální Do tohoto tématu nepište žádné reakce!! Jde o informační zprávu.


  -pokud se vam při vkládání inzeratu  zobrazí "Promiňte, ale jen uživatelé se zvláštním oprávněním mohou posílat témata do tohoto fóra" tak info naleznete  zde  pokud je u inzeratu napsane "inzerat pres SMS" kontaktujte prodavajiciho na cisle vloženém v inzerátu .!!!!!!!!!!!!!


   


  Příklady porušení pravidel (toto není úplný seznam):


  - nevhodné příspěvky , odkazy atd (obsah příspěvků - vulgární, rasistické texty nebo odkazy  ,odkazy komerčního charakteru  )


  - inzerce mimo určené rubriky


  - slovní vulgární napadání členů fora (fyzické po netu nejde )


  - úmyslné mazání starších příspěvků


  - opakované vkládaní příspěvků do špatných rubrik (po upozornění moderatorů )


  - zveřejňování osobních údajů ostatních, třebaže dohledatelných na internetu


  Opakované porušení pravidel povede z omezení přístupu !!!!!!!!!!


   

  Update: 2022-02-04 11:34:49